harran üniversitesi- ıraklı hasta- göz ameliyatı

Şanlıurfa’ya gelen 76 yaşındaki Iraklı hasta, sağlığına kavuştu.

/ | Leave a Comment

IRAKLI HASTA URFA’DA ŞİFA BULDU Şanlıurfa’ya gelen 76 yaşındaki Iraklı hasta, yapılan başarılı ameliyatın ardından sağlığına kavuştu. Gözünde bulunan (tümör) kanseri nedeniyle ülkesinde ameliyat olan Qırshı Namer Darweesh sağlına kavuşmayınca Türkiye’ye geldi. Yakınlarının tavsiyesi üzerine Şanılurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümüne başvurdu. Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ali Şimşek […]

Read more »

AMATEM’de tedavi gören hastalar Sergi açtı

| Leave a Comment

AMATEM’DE TEDAVİ GÖREN HASTALAR SERGİ AÇTI   Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı AMATEM’de tedavi gören hastalar tarafından hazırlanan el emeği göz nuru süs eşyaları satışa sunuldu. Hastane Başhekimlik Koridorunda açılan sergide AMATEM’de tedavi gören hastaların hazırladığı birbirinden özel süs eşyası görücüye çıktı. Hastaların kendi elleri ve becerileriyle hazırladıkları el emeği göz […]

Read more »

Aile Hekimlerinin Ödeme İsyanı !

| Leave a Comment

İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın verdiği ek ödemeyi kabul etmediklerini bildirdi.

Read more »

HASTANEDEKİ HIRSIZ YAKALANDI

| Leave a Comment

Önceki gün hastanemizde gerçekleşen ve 2 cep telefonu çaldığı belirlenen şüpheli şahıs, güvenlik görevlilerimizin dikkati sayesinde yakalanarak emniyete teslim edildi. Olay bu sabah saat 08:00 sularında gerçekleşti. Hastane bahçesinde şüpheli hareketleriyle dikkat çeken şahıs, güvenlik görevlilerimizin dikkatini çekti. Hırsızlık anının görüntülerini inceleyen güvenlik görevlilerimiz şahsın eşkâlini tespit ettikten sonra harekete geçti. Güvenlik ekibimiz şahsı hastane […]

Read more »

Çocuklara Grip Aşısı Uyarısı !

| Leave a Comment

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ruhi Günel, çocuklarda grip aşısının pandemi koşulları nedeniyle daha da önem kazandığını söyledi. Dr. Günel, eylül ayı sonuna doğru çocuk grip aşılarının yaptırabileceğini söyledi.

Read more »

“Düzgün Dişler, Ağız Sağlığı ve Beslenme İçin Çok Önemli”

| Leave a Comment

Diş hekimi ve ortodonti uzmanı Prof. Dr. Sabri İlhan Ramoğlu, düzgün olarak dizilmiş dişlerin hem ağız sağlığı hem de sağlıklı beslenme için büyük önem arz ettiğini söyledi. Ramoğlu, ağız sağlığı ile fiziksel sağlık arasında ilginç bir ilişki olduğunu belirterek, “Ağız sağlığı iyi ise vücudun sağlıklı kalma olasılığı artar.” ifadelerini kullandı.

Read more »

STK’LAR “AŞI OLUN AŞI OLMAK TOPLUMSAL SORUMLULUĞUMUZDUR!”

| Leave a Comment

Yaklaşık bir buçuk yıldır devam eden Covid -19 salgınında dünyada milyonlarca insan, ülkemizde de resmî rakamlara göre on binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu süreç boyunca ilimizde de çok sayıda yurttaşımızı maalesef Covid nedeniyle kaybettik. Ve halen Pandemi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kontrol altına alınamamış tüm hızıyla can almaya devam etmektedir. Pandemi ile mücadelede […]

Read more »

Bebeğinizi Sallayarak Uyutuyorsanız Dikkat !

| Leave a Comment

Bebeğiniz geceleri hiçbir sıkıntısı ya da bir ihtiyacı olmadığı halde sık sık uyanıyor, tekrar uyumakta sıkıntı yaşıyorsa uyku sorunu yaşıyor olabilir. Uyku Danışmanı Pınar Sibirsky, bebeklerde bu sorunu aşmanın ipuçlarını ebeveynlerle paylaştı.

Read more »

Aşı Komplo Teorisine Doktordan İlginç Yanıt !

| Leave a Comment

Aşı komplo teorilerine bir yanıt da İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar’dan geldi. Dr Hancılar, “Ne yediğimiz, nerede olduğumuzu, tüm alışkanlıklarımızı toplayıp servis eden ‘’akıllı telefonlar’’ varken genlerimizi değiştirmeye, beynimize çip takmaya uğraşır mı kapitalizm sizce” dedi.

Read more »

Hayırsever Avcı Ailesi, Şifa Bulduğu Hastaneyi Beş Yıldızlı Otel Konforuna Getirdi

| Leave a Comment

Rahatsızlıkları nedeniyle ailece tedavi gördükleri Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde şifa bulan hayırsever iş adamı Yusuf Avcı ve ailesi, hastanenin ortopedi ve dahiliye servislerini baştan sona yenilenerek, beş yıldızlı otel konforuna getirdi. Balıklıgöl Devlet Hastanesi yönetiminin hazırladığı proje doğrultusunda yenilenmesi tamamlanan bölümler, Vali Abdullah Erin, Milletvekilleri Gülender Açanal, Ahmet Akay ve Mehmet Ali Cevheri, AK Parti […]

Read more »

Kalp Krizinde Kadınlara Yanlış Tanı Konuluyor !

| Leave a Comment

Bu önemli iddiayı Liv Hospital Kardiyoloji Uzmanı Dr. Utku Zor ortaya koydu. Dr. Zor, acil bir kalp sorunu yaşayan bir kadının yanlış teşhisle evine gönderilme olasılığı bir erkeğe kıyasla kat ve kat fazla oluyor” diyerek yeni bir tartışmayı başlattı.

Read more »

Sağlık çalışanlarına şiddete kınama

| Leave a Comment

Dün Birecik Devlet Hastanesinde görevi başında olan Sağlık personeli ve Güvenlik Görevlilerini darp edilmişti. Sağlık-Sen, Türk Sağlık-Sen ve Öz Sağlık-İş Sendikası öncülüğünde Birecik Devlet Hastanesi önünde toplanan hastane çalışanları, çıkan kavgada 9 yaralanan sağlık çalışanı arkadaşlarının darp edilmesini oturarak protesto ettiler. Öteyandan Sağlık-Sen Şanlıurfa şubesinin yaptığı yazılı bir açıklama da olayı kınayarak hukuki sürecin sonuna kadar […]

Read more »

İncirin 8 Önemli Faydası

| İncirin 8 Önemli Faydası için bir yorum

Beslenme ve Diyet Uzmanı Deniz Uzunoğlu, gün içerisinde tüketeceğiniz 2 adet incirin günlük bir porsiyon meyve ihtiyacınızı karşıladığını belirterek, “Ancak unutulmamalı ki incir düşük kalorili olsa da yüksek miktarda karbonhidrat içeriyor. Bu nedenle diyabet hastalarının kan şekerini kontrol altında tutmaları için 1-2 adet incirin yanında 2 adet ceviz veya 10 adet çiğ badem tüketmeleri çok önemli” dedi.

Read more »

Şanlıurfa Sağlık – Sen ; haklı taleplerin kabul görmesi için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz.

/ | Leave a Comment

  Kıymetli Basın Mensupları; Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin arifesinde; – – ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunmuş olduğumuz Toplu Sözleşme taleplerimizi kamuoyuyla paylaşmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Toplantımıza ilgi gösterip geldiğiniz için sizlere özellikle teşekkür ediyorum. Değerli Basın Mensupları; Memur-Sen olarak, üç gün önce düzenlemiş olduğumuz basın toplantısının ardından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik […]

Read more »

Salatada Bunlar Yoksa Ana Öğün Yerine Geçmez !

| Leave a Comment

Beslenme ve Diyet Uzmanı İpek Ertan “Salatanın içeriği itibariyle besleyici ve tok tutucu olması gerekiyor. Örneğin; ana öğün olarak tüketilecekse içerisinde et, tavuk ya da peynir, kurubaklagil, ceviz, fındık gibi besinlerin olması lazım. Aksi halde sadece yeşil salata ana öğün yerine geçmez” uyarısında bulundu.

Read more »

50 Milyon Doz Aşı Yapıldı

| Leave a Comment

Sağlık Bakanlığı’nın aşılama programı kapsamında 50 milyon doz aşı uygulandı. Aşı programı hızla sürerken, üçüncü aşı olacak mı tartışmaları başladı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, aşılama programının başarıyla sürdüğünü belirtirken, “Bilmenizi isterim ki zor günlerde büyük işlerin üstesinden birlikte geldik. Birlikte sabrettik, birlikte mücadele ettik ve zafere birlikte yürüyoruz. Salgına son darbeyi vuracak olan, aşı […]

Read more »

Doğum Yapmamak Meme Kanseri Riskini Artırıyor !

/ | Leave a Comment

Amerika’da her 8 kadından 1’i, Türkiye’de ise her 12 kadından 1’i meme kanserine yakalanıyor. Hiç doğum yapmamak ya da geç doğum yapmak meme kanseri için risk oluştururken; tiroid ile ilgili rahatsızlığı bulunan kadınlarda meme kanseri görülme oranı daha yüksek olabiliyor.  Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Fatih Levent Balcı, meme kanseri hakkında önemli bilgiler verdi.

Read more »

Aile Hekimleri Uyardı, “Bu Aşılama Politikası Nedeniyle Yeni Pik Yaşamayalım”

| Leave a Comment

İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu, Sağlık Bakanlığı’nın yanlış aşılama politikalarının nedeniyle Aile Sağlığı Merkezlerini (ASM) bulaş noktası haline getirebileceği uyarısında bulunarak, “Bu durum vaka sayılarının 5000 seviyelerinde seyrettiği şu dönemde bu yeni bir pike davetiye çıkarmaktadır” denildi.

Read more »

Sağlıkçıların Atama İsyanı !

| Leave a Comment

Sağlık emekçileri, atanamayan genç sağlıkçıların taleplerini Ulus’ta yaptıkları basın açıklamasında dile getirdi.

Read more »

112 Ekibine Saldırı !

/ | Leave a Comment

İzmir’in Bornova ilçesinde vakaya giden 112 sağlık ekibi, hasta yakınları tarafından saldırıya uğradı.

Read more »

Pandemi Bültenlerinin İlki, “Salgında Önlenebilir Ölümler” Başlığıyla Gerçekleşti

/ | Leave a Comment

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) her çarşamba düzenli olarak gerçekleştireceği Pandemi Bültenlerinin ilki “Salgında Önlenebilir Ölümler” çevrimiçi olarak düzenlendi.

Read more »

Kediden Sahibine COVID-19 Bulaştı!

| Leave a Comment

Yakın Doğu Üniversitesi, KKTC’de ilk kez, sahibinden evcil bir kediye SARS-CoV-2’nin İngiliz varyantının bulaştığını ortaya koydu. Bilim insanları kedi ile temas eden insanları takip ediyor.

Read more »

Nüfusun yüzde 17.3’üne ulaştı

| Leave a Comment

Covid-19 aşısının birinci dozunun yapıldığı kişi sayısı 14 milyon 582 bin 571’e ulaştı. Bunun toplam nüfusa oranı yüzde 17,3. (Harita: Sağlı Bakanlığı)

Read more »

Koca : “Bayramı Bayram Gibi Yaşamak İstiyoruz”

| Leave a Comment

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Bu sürecin sonunda vaka saylarının çok azaldığı gerçek bir bayramı yaşamak istiyoruz. Bayramı bayram gibi yaşamak istiyoruz” dedi.

Read more »