Haber UrfaYaşam
Haber UrfaYaşam Biyografisi


Tanju Çolak ‘’Şanlıurfa’da Geleceğin Futbolcuları Yetişecek’’

Milli Takım eski Futbolcusu ve Türk Futbol tarihinde gol kralı olarak anılan Tanju Çolak, Hami Mandıralı, Ahmet Dursun, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile bir araya geldi. Sakıbın Köşkünde gerçekleşen görüşmede Başkan Beyazgül Şanlıurfalı çocuklara müjdeler verdi.

AHMET YESEVİ SOSYAL KOMPLEKSİNDE GLUTENSİZ EKMEK ÜRETİMİ BAŞLADI

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla her alanda vatandaşları yalnız bırakmayan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, “Dayanışmanın ve Paylaşmanın Kalbi” sloganıyla vatandaşların ihtiyaç duydukları alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.

Başkan Beyazgül, Modern Ve Tarihi Bir Şanlıurfa İçin Yola Devam’’

Göreve geldiği günden itibaren hizmet aracı kiralama işine son veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları doğrultusunda 2019 yılından itibaren kendi öz kaynaklarıyla alınan araçlar her yıl bir üst modelleri ile değiştiriliyor.

Ağustos’ta TÜFE yüzde 9,09

TÜİK’e göre, Ağustos ayında tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık yüzde 58,94, aylık yüzde 9,09 arttı. 

Gençlerin Uğrak Adresi, “Büyükşehir Spor Kompleksi”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından merkez Eyyübiye İlçesi Osmanlı Mahallesinde hizmete sunulan ve gençlerin uğrak yeri olan Osmanlı Spor Kompleksinde yüzme havuzları, spor salonu, soyunma odaları, mescit, dart odası, bilgisayar odası, masa tenisi odası, Satranç odası ile idari hizmet odaları yer alıyor.

HALİLİYE’DE KAZANLAR 3 BİN 248 VATANDAŞ İÇİN KAYNIYOR

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın ihtiyaca yönelik tespitleri doğrultusunda hayata geçen eserlerden biri olan Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksi hizmet vermeye başladı.

KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ TEKNOFEST’TE YERİNİ ALDI

Karaköprü Belediyesi, Ankara’da düzenlenen TEKNOFEST 2023’e açtığı stantla katılım gösterirken stantta yapılan etkinlikler, yarışmalar ve Ada robot ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST, Ankara Etimesgut Havalimanında başladı. Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’e Karaköprü Belediyesi de katılım göstererek […]

Viranşehir’de Elektrik Sorununun Sona Ermesi İçin İmza Kampanyası Başlatıld

Yıllardan beridir yaşanan ve bir türlü çözüme kavuşmayan elektrik sorununun bitmesi için Viranşehir’de imza kampanyası başlatıldı. Yıllardır kangren haline gelen ve neredeyse çözüm için bir adım dahi atılmayan elektrik sorununun bitirilmesi için Viranşehir Bizim Gazete Sorumlu yazı işleri müdürü Fethi Güzelses imza kampanyası başlattı. Kampanyayı Viranşehir halkı büyük bir heyecanla karşıladı. İmza kampanyası başlatan Fethi […]

/

HALİLİYE BELEDİYESİ İLE PARKLAR DAHA GÜVENLİ

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla “üreten belediye” anlayışını benimseyen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, bir yeniliğe daha imza atıyor.

Başkan Beyazgül, ‘’Vatandaşlara Hizmet Etmenin Mutluluğunu Yaşıyoruz’’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yaz sezonunda asfalt çalışmasını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Kent geneli ve kırsal alanlarda asfalt ve Stabilize yol çalışmasını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi vatandaşların takdirini kazanıyor.

Büyükşehir Personellerine Halkla İlişkiler Ve İletişim Eğitimi

Engelliler Koordinasyon ve Yaşam Merkezinde gerçekleşen seminere personeller yoğun ilgi gösterdi. 2 saat süren eğitimde personellere Halkla İlişkiler ve İletişim Eğitimi verildi.

TCMB’ye Boğaziçili yönetim

TCMB’de üç başkan yardımcısının değişmesiyle kurumun üst yönetimi Boğaziçi Üniversitesi mezunlarından oluştu. 

İlk yarıda açık 61,2 milyar dolar

2023’ün ilk yarısındaki dış ticaret açığı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18,7 artarak 61 milyar 235 milyon dolara yükseldi. (Foto: Depo Photos)

ŞANLIURFASPOR’DA YÜKSEK TEMPO

Son olarak dün gece 3 transfer haberi daha duyuran Şanlıurfaspor, sabahın ilk ışıklarıyla gerçekleştirdiği sıkı bir antrenmanla 8. gün programına başladı. Şanlıurfaspor’da sıkı çalışma dönemi kaldığı yerden devam ediyor. 2. etap kam sürecinin 8. gün sabah programına günün ilk ışıklarıyla başlayan sarı yeşilli ekipte dün gece transferi gerçekleştirilen 3 futbolcu da dahil oldu. Uyum sürecinin […]

Urfalılara Elektrik İşkencesi

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, şehir merkezindeki elektrik kesintilerinden dolayı sıkıntı yaşayan vatandaşların mağduriyetini gündeme taşıdı. Her hafta Cuma günü saat 11.11’de Şanlıurfa’nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan bu hafta ise şehir merkezindeki elektrik kesintilerinden dolayı sıkıntı yaşayan vatandaşların mağduriyetini kamuoyu ile […]

Şanlıurfa’da Zabıta Taviz Vermiyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığının Koordinasyonunda oluşturulan Zabıta Ortak Denetim ekibi Karaköprü İlçesinde yaptığı denetimlerde bazı iş yerlerinde son kullanma tarihi geçmiş çeşitli gıda ürünleri ele geçirdi. Kullanım süresi geçmiş ürünlere el koyan Zabıta iş yerlerine ceza yazdı. Şanlıurfa’da Zabıta hizmetlerinin daha etkin ve verimli olarak sürdürülmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığının koordinasyonunda, […]

İtfaiye’den Yangın Tatbikatı

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığında düzenlenen eğitim seminerine Yöneticiler, personeller ile kursiyer öğrenciler katıldı.

HALİLİYE’DE KÜLTÜR VE SANAT KURSLARI BAŞLIYOR

Haliliye Belediyesinin gençleri geleceğe hazırlama ve sanatla tanıştırmak amacıyla hayata geçirdiği çalışmalar devam ediyor.

HALİLİYE BELEDİYESİ TERCİH DESTEK MERKEZİ HİZMETTE

Haliliye Belediyesi’nin eğitime yönelik faaliyetleriyle geleceğe hazırlanan gençler yalnız bırakılmıyor.

Gençlik Buluşması Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Şanlıurfa’yı her alanda daha ileriye taşıyacak proje ve hizmetleri birer birer hayata geçiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, geleceğin teminatı çocuklar ve gençler için sosyal aktiviteler düzenlemeye devam ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye’sinden Park Çalışması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları doğrultusunda GAP SUKAY tesisleri bölgesinde bulunan alanda başlatılan park çalışması devam ediyor.

HALİLİYE’DE ŞAMPİYON SPORCULAR YETİŞİYOR

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından açılan kurslarla şampiyon sporcular yetişmeye devam ediyor. Avrupa Şampiyonu Abdulsamet Ocakoğlu’nun eğitmenliğini yaptığı bilek güreşi kursu, Devteyşti Eyyüp Cenap Gülpınar Spor ve Yaşam Merkezinde devam ediyor. Kursta bilek güreşinin nasıl yapıldığı, kondisyon, ağırlık ve maç antrenmanlarının yanı sıra, milli takım seçmeleri içinde çalışmalar yapılıyor.  Bilek güreşi kursuna katılan gençler desteklerinden ve hedeflerine ilerlemelerine imkan sağlayan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkür ettiler.

Kurutulmuş domates ihracatı

Diyarbakır’dan başta Amerika ve Avrupa ülkelerine ihraç edilecek domatesler kurtulmaya başlandı. (Foto: N.Kadırhan)

Ankara’da Filistin zirvesi

Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ve Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye ile bir araya geldi. (Foto: Cumhurbaşkanlığı)