Avatar
Haber UrfaYaşam
Haber UrfaYaşam Biyografisi


Başkan Gülebak BİK yönetim kuruluna seçildi

Başkan Gülebak BİK yönetim kuruluna seçildi Anadolu Gazetelerini temsilen Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’nda 2 yıl görev yapacak 3 üyenin belirleneceği seçim, Ankara’da gerçekleşti. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni temsilen Urfanatik Gazetesi sahibi Tahir Gülebak seçimi kazanıp mazbatasını aldı. Anadolu Gazetelerini temsilen Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’nda 2 yıl görev yapacak 3 üyenin belirleneceği seçim, Ankara Hidayet […]

BAŞKAN CANPOLAT VE VEKİL AÇANAL HALİLİYE SEMT POLİKLİNİĞİNİ İNCELEDİ

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm Devteyşti Mahallesinde hizmet vermeye başlayan Haliliye Semt Polikliniğinde incelemelerde bulundu.

Taşıt sayısı 26,4 milyon

Türkiye’de 2022 yılında 1 milyon 269 bin 912 adet taşıtın trafiğe kaydı yapıldı ve toplam taşıt sayısı 26 milyon 482 bin 847’e ulaştı. (Foto: Depo Photos)

400 ÖĞRENCİNİN ÜNİVERSİTE HAZIRLIK SETİ HALİLİYE BELEDİYESİNDEN

Haliliye Belediyesi, gençlerin geleceğe emin adımlarla hazırlanması için tüm imkanlarını seferber ediyor.

Başkan Beyazgül İle Eyyübiye’de Kötü Koku Tarihe Karıştı

Göreve geldiği günden bu yana Şanlıurfa’nın yüz yıllık sorunlarına kalıcı çözümler üreten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Eyyübiye ilçesindeki kötü koku sorununu da çözüme kavuşturdu.

ŞANLIURFA “YEŞİL ENERJİ BÖLGESİ” İMAJINA KAVUŞACAK

  Medeniyetler kenti Şanlıurfa, Vali Salih Ayhan’ın girişimleriyle birbirinden değerli, çağdaş ve günün ihtiyaçları ve gereklerine uygun projelerle tanışıyor. Bunlardan birisi olan Güneş Enerji Santralleri (GES) Projesi için çalışmaların sürdüğü bildirildi. Şanlıurfa’daki görevi henüz bir yılı doldurmadan uyuşturucu ile mücadeleden eğitime, sağlığa, tarıma, ekonomiye, turizme, kültür ve sanata kadar birçok yenilikçe projeyi hayata geçiren Vali […]

HALİLİYE’DE HUMMALI YOL ÇALIŞMALARI MERKEZ VE KIRSAL MAHALLELERDE SÜRÜYOR

Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçe genelindeki asfalt, kilitli beton parke döşeme, yol açma, yapım, bakım ve onarım çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor.

AKBAYIR MAHALLESİNE YENİ PARK KAZANDIRILDI

Karaköprü Belediyesi ilçedeki yeşil alan sayısını artırmak için yeni parklar kazandırırken, Akbayır Mahallesinde 2500 metrekare alanda yapılan parkın yapımı tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu

Usta Gazelhan Kazancı Bedih Kabri Başında Anıldı

Şanlıurfa’da 19 yıl önce sobadan sızan karbon monoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybeden Kazancı Bedih ismiyle tanınan ünlü gazelhan Bedih Yoluk, ölüm yıldönümünde sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

Eyyübiye’de Evler İstimlak Edilip Park Yapılacak

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, hiç yeşil alanı bulunmayan Onikiler Mahallesi’nde istimlak yöntemiyle temin edecekleri alan üzerine bir park yapmak için çalışmalara başladıkları müjdesini verdi.

Kaymakamımız Emrah Uzun, İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğünü Ziyaret Etti.

Kaymakamımız  Emrah UZUN, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret etti.

Kızılay Meydanı’nda 3. Etap Çalışmaları Başladı

Çalışmalar kapsamında Kızılay Sarayönü Meydan proje bölgesinde yer alan ve daha önce kamulaştırma işlemleri tamamlanan 10 bağımsız yapının yıkım işlemlerine başlandı.

HALİLİYE BELEDİYESİ ATÖLYELERİ İLE ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

Haliliye Belediyesi bünyesinde kurduğu atölyeler ile kendi kamelya, piknik masası ve banklarını üretiyor.

Başkan Beyazgül, “Suruç’un Yüz Yıllık Sorunlarını Çözüyoruz”

Her fırsatta halkla iç içe olmaya taleplerini birinci ağızdan dinelemeye devam eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül İlçe ziyaretleri kapsamında Suruç’a giderek burada Büyükşehir Belediyesince sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.

ESENTEPE’DE GENÇLER SEMT SAHASINA KAVUŞTU

Karaköprü Belediyesi Esentepe Mahallesinde gençlerin talebi üzerine çalışmalarına başladığı sentetik çim sahanın yapımını tamamlarken, gençler taleplerini kısa sürede yerine getiren Başkan Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler

14 Mayıs’ı işaret etti

Erdoğan, Menderes’in 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletindir’ diyerek sandıktan ezici bir zaferle çıktığını ifade ederek, “Şimdi ‘Yeter söz de karar da gelecek de milletindir’ diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz” dedi. (Foto: Cumhurbaşkanlığı)

Büyükşehir’den Tarıma Yönelik Önemli Hizmet, Otomasyon Merkezinin Temeli Atıldı

Şanlıurfa merkeze bağlı Eyyübiye İlçesi Akçamescit Mahallesindeki sera alanında başlatılan Akıllı Tarım Merkezi Otomasyon hizmet binası için temeller atıldı.

1,4 milyon konut satıldı

Türkiye genelinde 2022 yılında 1 milyon 485 bin 622 konut satıldı. Yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yıla göre yüzde 15,2 artarak 67 bin 490 oldu. (Foto: Depo Photos)

HALİLİYE BELEDİYESİ İLE ÖĞRENCİLER “ÇEVRE MÜFETTİŞİ” OLUYOR

Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Sıfır Atık Projesi kapsamında okullarda verilen eğitimler devam ediyor.

Büyükşehir’den Öğrencilere “Üniversiteyi Keşfediyorum” Etkinliği

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığınca düzenlenen ”Üniversiteyi Keşfediyorum” programında üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencileri Harran Üniversitesi’ne götürüldü.

Eyyübiye’nin Kentsel Dönüşümde İlk Hedefi: 3000 Konut

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un seçim vaatleri arasında yer alan kentsel dönüşüm projelerinin ilk etabı olan Yenice, İkizce ve Akçamescit Mahallelerindeki değişim, havadan görüntülendi. Gecekondu tipi konutların yıkılarak yerine modern yapıların inşa edildiği projenin ilerleyen etaplarıyla birlikte 3000 yeni konut inşa edilmesi planlanıyor.

Kaymakamımız Emrah Uzun, 1. Hudut Tabur Komutanlığını Ziyaret Etti.

Kaymakamımız  Emrah UZUN, 1. Hudut Tabur Komutanlığını ziyaret ederek, sınır güvenliği konusunda Tabur Komutanı Piyade Yarbay Murat DEMİRER’den bilgi aldı.

Başkan Mehmet Durmaz Güven tazeledi

Suruç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu Seçiminde mevcut başkan Mehmet Durmaz yeniden seçilerek guven tazeledi. Suruç Yunus Düğün Salonunda yapılan Suruç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu seçimi mevcut başkan Mehmet Durmaz ile Mehmet Taylan arasinda geçmişti. Yoğun katılımın olduğu kurulda üyelerin çoğunluğunu alan Durmaz yeniden […]

Suruç Esnaf ve Sanatkarları seçime gidiyor

Suruç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu 15 Ocak 2023 tarihinde yapılacak. Seçime aday olduğunu açıklayan Mehmet Taylan ile mevcut Kooperatif Başkanı Mehmet Durmaz, arasında geçecek. 15 Ocak Pazartesi günü saat 13:00 da Suruç Yunus Düğün Salonunda yapılacak Suruç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu toplantısı çoğunluk […]

/