HALİLİYE BELEDİYESİ İLE PARKLAR DAHA GÜVENLİ

Haliliye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, mevcut parklarda yaptığı peyzaj çalışmalarının yanı sıra, ömrünü tamamlamış aydınlatma direklerini kurulan atölyelerde yenileyerek, vatandaşlara güvenli alanlar sunuyor.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla “üreten belediye” anlayışını benimseyen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, bir yeniliğe daha imza atıyor.

Hizmette hızlı işleyiş ve tasarruf parolasıyla kurulan Ahşap, Metal-İş Atölyesinde parklarda kullanılmak üzere piknik masası, bank ve kamelya üreten ustalar, aydınlatma direklerini de atölyede yeniliyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan atölyeyle vatandaşlara yaşam alanı sunulan parklarda kullanım ömrünü tamamlayan aydınlatma direkleri sökülüyor.

Atölyede ustalar tarafından yeniden kullanıma uygun hale getirilen aydınlatmalar, parklara yeniden monte edilerek, ailelere güvenli bir alan sunuluyor. Ustaların emeğiyle çeşitli aşamalardan geçen piknik masaları, bank ve kamelyaları şehre kazandıran Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, böylelikle tasarruf sağlıyor.

Öte yandan, kısa süre içerisinde çalışmaların başladığı atölyeyle şuana kadar 300’e yakın aydınlatma sistemi parklarda kullanıma sunuldu.


Etiketler: 422 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir