İbrahim Tatlıses’e suikast girişimindeki mektup ortaya çıktı

| Leave a Comment

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, 2011’de “İbo Show” programının çekimlerine katıldıktan sonra silahlı saldırıya uğramıştı. Suikast girişiminden 3 yıl önce Abdullah Uçmak’ın, Tatlıses’e haraç mektubunu götüren iki sanığın ifadesi ortaya çıktı. Gazeteci Atakan Irmak imzalı habere göre, İbrahim Tatlıses, 14 Mart 2011’de “İbo Show” programının çekimlerine katıldıktan sonra saldırıya uğramıştı. Uzun namlulu silahlarla başından vurulan İbrahim […]

Read more »

Baydilli’den Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı

| Leave a Comment

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Read more »

Anne Adayları Kurban Bayramı Önerileri

| Leave a Comment

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Yücel Karaman, hamileleri et tüketimine dikkat etmeleri konusunda uyardı ve bayram süresince nasıl beslenmeleri gerektiğini anlattı.

Read more »

Bayramda piknik ateşine dikkat

| Leave a Comment

Pandemi süreciyle doğaya kaçışın artması ve bayramı tatilinde bu yoğunluğun artacağını öngören OGM, orman yangınları konusunda vatandaşları bir kez daha uyardı.

Read more »

PARKLARDA ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE PEYZAJ ÇALIŞMASI

| Leave a Comment

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, “yeşilin ve doğanın kalbi Haliliye” sloganıyla ilçeye bir yandan yeni parklar kazandırıyor diğer yandan da mevcut parklarda düzenlemeler yapıyor. Peyzaj çalışmaları kapsamında park ve bahçeler mevsimsel çiçeklerle süslenirken, Ahmet Yesevi ve Paşabağı mahallelerindeki parklarda da çevre düzenlemeleri ve bakım onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Parklara yeni görünüm kazandırarak, ilçe sakinlerinin hizmetine sunan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Ali Şelli Parkında da saat kulesi çalışması başlattı.

Read more »

DEVA PARTİSİ “Şanlıurfa-Suruç karayoluna dikkat çekmek için bir açıklama yaptı.”

/ | Leave a Comment

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Şanlıurfa teşkilatı ölümlü kazaların çokça yaşandığı ve kan yoluna dönen Şanlıurfa-Suruç karayoluna dikkat çekmek için bir açıklama yaptı. Suruç yolu üzerinde gerçekleşen açıklamaya İl Başkan Yardımcıları, İlçe Koordinatörleri, Haliliye İlçe Başkan Vekili Zeynel Abidin Tavaş ve çok sayıda partili katıldı. İlk olarak konuşan İl Başkan Yardımcısı aynı zamanda Yerel Yönetimler […]

Read more »

TRT yönetimi değişti

| Leave a Comment

TRT’de genel müdürlüğe Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, yönetim kurulu başkanlığına ise Prof. Dr. Ahmet Albayrak atandı. (Foto: Depo Photos)

Read more »

Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliğine Ortak Tepki

| Leave a Comment

Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları, Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği ile ilgili basın açıklaması yaparak, sivil toplum örgütlerinin katılımıyla daha adil ve uygulanabilir bir yönetmelik hazırlanmasını talep etti.

Read more »

Vali Erin: Tüm Şanlıurfalıları 15 Temmuz Etkinliğine Davet Ediyoruz

| Leave a Comment

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, yarın gerçekleştirilecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlik programını tanıtmak ve Şanlıurfalıları etkinliklere davet etmek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi.

Read more »

Siirt ilk sırada

| Leave a Comment

3-9  Temmuz günleri arasında il bazında her 100 bin kişide en yüksek vaka sayısı bu hafta Siirt’te 231,67 ile kaydedildi. (Harita: Sağlık Bakanlığı)

Read more »

Viranşehir’de yaşanan Su Sıkıntısına, DEVA Partisinden Açıklama!

| Leave a Comment

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Viranşehir İlçe Başkanı İbrahim Özkan ilçede yaşanan sorunlara ilişkin sert açıklamalarda bulundu.   Bir Belediye’nin halka sunabileceği en temel hizmet nedir diye sorulsa ne cevap verilir? Su ve yol değil mi?   Maalesef Viranşehir Belediyesi bu iki temel hizmeti dahi halka yeterli ve etkili bir şekilde sunmaktan aciz duruma düşmüş […]

Read more »

Harran Üniversitesi, Türkiye’de Perfüzyonistlik alanında ilk doktoralı mezunlarını verdi.

| Leave a Comment

Şanlıurfa Harran Üniversitesi, Perfüzyonistlik alanında Türkiye’nin ilk doktoralı mezunlarını verdi. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Salih Aydın, “Perfüzyonist mezunlarımız Türkiye’nin birçok şehrinde mesleklerini icra etmektedir” dedi. Şanlıurfa Harran Üniversitesi, Türkiye’de Perfüzyonistlik teknolojisi alanında eğitim veren ilk devlet üniversitesi olurken, eğitimlerini tamamlayan doktoralı öğrenciler ile birlikte ilk mezunlarını […]

Read more »

Dostluk maçıydı, krize dönüştü

| Leave a Comment

GS-Olimpiakos arasında Atina’da oynanacak dostluk maçı, havaalanındaki tutum nedeniyle diplomatik krize dönüştü. GS kafilesi geri geldi. (Foto: GS Sosyal Medya)

Read more »

Şanlıurfa’da “Direnen Filistin” sergisi açıldı

/ | Leave a Comment

Medya İşçileri Sendikası, HAK-İŞ ve Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Cemiyeti tarafından, Şanlıurfa’da, Anadolu Ajansı muhabirlerinin fotoğraflarından oluşan “Direnen Filistin” konulu serginin açılışı gerçekleştirildi. Mazlum Filistin halkının, İsrail tarafından uğradığı saldırıları ve yaşanan zulmü fotoğraflayan Anadolu Ajansı muhabirlerinin eserleri düzenlenen sergiyle izlenime sunuldu. Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde Balıklıgöl Yerleşkesindeki Dergah Camisi önünde gerçekleştirilen serginin açılışına; […]

Read more »

BAŞKAN KUŞ, TALEPLERİ SAHADA DİNLEMEYE DEVAM EDİYOR.

| Leave a Comment

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, rutin hale getirdiği esnaf ve vatandaş ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Başkan Kuş son olarak Akşemsettin mahallesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip, taleplerini yerinde dinledi.

Read more »

EURO 2020’de şampiyon İtalya

| Leave a Comment

EURO 2020’nin Londra’da Wembley Stadı’nda oynanan final maçında, şampiyonu penaltı atışları belirledi. İngiltere’yi 3-2 yenen İtalya, Avrupa Şampiyonu oldu. (Foto: Depo Photos)

Read more »

Göbeklitepe Başkanlık Futbol Turnuvası Başladı

| Leave a Comment

Büyük çekişmeye sahne olan maçlarda centilmenlik ön planda tutulurken herhangi bir sakatlığa mahal vermemek adına maç öncesi hakemler tarafından son hatırlatmalar yapılarak başlama düdüğü ile birlikte kıyasıya mücadele başladı.

Read more »

Bakan Koca’dan ‘Kırmızı’ Uyarı !

| Leave a Comment

Türkiye’de insanların sosyal mesafe ve maske kurallarına daha az uyması nedeniyle vaka sayılarının yeniden artışı gündemde ! Bakan Koca, “Kırmızı kategorideki illerimizde vaka sayılarının düşüş eğilimini kontrol altında tutmak güçleşiyor. Mücadelede yerinizi almak için biran evvel aşınızı olun” uyarısı yaptı.

Read more »

“Türkiye’de Toplumsal Bağışıklık İçin En Az 60 Milyon İki Doz Aşılanmalı”

| Leave a Comment

Halk Sağlığı Uzmanı Prof.Dr. Tayyar Şaşmaz, “Toplumsal bağışıklığın artırmak için en az 60 milyon insanın iki doz aşılarının yapılması gerekiyor. Bu sayının epey altındayız” dedi.

Read more »

Maliyet arttı, satış azaldı

| Leave a Comment

Türkiye genelinde konut satışları Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 29,1 azaldı. İnşaat maliyetleri ise Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 39,56 arttı. (Foto: Depo Photos)

Read more »

Göbeklitepe’de Sıcak Hava Balon Uçuşları Başladı

| Leave a Comment

Tarihin sıfır noktası Göbeklitepe yakınlarında yapılan sezonun ilk uçuşuna, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yanı sıra AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan katıldı.

Read more »

Şanlıurfalı Çiftçilere Mısır Yetiştiriciliği Eğitimi

| Leave a Comment

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı Tarımsal Kalkınma ve Girişimcilik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı destekli Tarımsal Kalkınma Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında “Mısır Yetiştiriciliği Eğitimi“  Ziraat Mühendisi Tanju Bolat tarafından verildi.

Read more »

EYYÜBİYE BELEDİYESİ KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ BELİRLENDİ.

| Leave a Comment

Eyyübiye Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların daha rahat ortamda kurban satış ve kesim işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için hazırlıklarını sürdürüyor.

Read more »

Uzmanlardan Delta Varyantı İçin Uyardı ! 

| Leave a Comment

Türk Toraks Derneği, dünya genelinde hızla yayılan Delta Varyantı için uyardı, “Yayılım hızının çok yüksek olması nedeniyle normalleşme ve önlemlerin kaldırılması konusu da dikkatle yeniden değerlendirilmelidir”

Read more »