Viranşehir’de Elektrik Sorununun Sona Ermesi İçin İmza Kampanyası Başlatıld

fehti güzelses

Yıllardan beridir yaşanan ve bir türlü çözüme kavuşmayan elektrik sorununun bitmesi için Viranşehir’de imza kampanyası başlatıldı.

Yıllardır kangren haline gelen ve neredeyse çözüm için bir adım dahi atılmayan elektrik sorununun bitirilmesi için Viranşehir Bizim Gazete Sorumlu yazı işleri müdürü Fethi Güzelses imza kampanyası başlattı. Kampanyayı Viranşehir halkı büyük bir heyecanla karşıladı.

İmza kampanyası başlatan Fethi Güzelses” Yıllardan beridir bölgemiz ve özellikle Viranşehir bu sorunu yaşıyor. Buna yönelik defalarca girişim yapılmasına rağmen hiçbir çözüm üretilmedi vatandaşın derdine derman olmadı. Saatlerce süren kesintiler var. Bu kesintiler için önceden hiçbir uyarı mesajı gelmiyor. Evde hastası, yaşlısı, bebeler var. Bu sıcakta bunlar çok ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bunun bitmesi için bu girişimi başlattık. Bölgemiz dışında bu kadar ciddi elektrik sorunu yaşayan bir başka bölge olduğuna inanmıyorum. Bizim onlardan ne eksiğimiz var” dedi.

Güzelses sözlerine devamla” Kaçak elektrik diyorlar. Yıllardır elektrik sistemi yer altına alındı. Saatler panolara konularak dışarıya bırakıldı. O panoların yüzde doksanının kapıları kırık ve büyük bir tehlike arz ediyor. Alınan bunca tedbire göre kaçak kullanım oranı neredeyse eridi gitti. Buna rağmen biz hala verimli elektrik alamıyoruz. Çocuklarımız ders çalışırken tam motive olmuş ama aniden elektrik gidince bütün algısı dağılıyor ve verimli ders çalışamıyor. Buda işin bir başka boyutu. Esnafımız elektrik yüzünden çok ciddi sıkıntılar yaşıyor. Biz bu sorunların artık kalıcı bir şekilde sona ermesini istiyoruz” dedi.


Etiketler: 152 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir