”Yüz yüze eğitime devam”

| Leave a Comment

Sağlık Bakanı Koca, ”Çocuklarımızı koruyarak, tedbirlere uyarak eğitimin her kademesinde yüz yüze eğitime devam edeceğiz” dedi. (Foto: Depo Photos)

Read more »

Başkan Beyazgül’den “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Mesajı”

| Leave a Comment

Basınımızın, tarafsız şekilde, sorumluluk bilinci ve özveriyle yerine getirdikleri görevlerini, bir taraftan haberleşme özgürlüğünü sağlarken bir taraftan da kamuoyu oluşturulması ve bilgilendirilmesi gibi ulvi bir görevi de yerine getirmektedir.

Read more »

Politika faizi yüzde 16’a indi

| Leave a Comment

Politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı bu ay 200 baz puan indirildi. Politika faizi yüzde 18’den yüzde 16’ya çekildi. (Foto: Depo Photos)

Read more »

Siverek Kalesi Onarımına 3 milyon 200 Bin TL Ödenek

| Leave a Comment

Tarihi Siverek Kalesinin acil müdahale gerektiren kısımlarının onarım işi için, Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinesinde Şanlıurfa YİKOB’dan 3 milyon 200 bin TL ödenek sağlanmasına yönelik protokol imzalandı.

Read more »

Şuski’de Kış Hazırlıkları Başladı

| Leave a Comment

Vatandaşların talep ve önerilerinin hassasiyetle takip edildiği ŞUSKİ’de ekipler, kış aylarında yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek için kanal hat bağlantıları yenileme, menfez, mazgal temizliği gibi bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi.

Read more »

Eylül Asgari Geçim Endeksi Sonuçları Açıklandı

| Leave a Comment

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi’nin yapmış olduğu 2021 Eylül ayına ait asgari geçim endeksi sonuçları açıklandı.

Read more »

Karacadağ’ın Küresel Jeoparklar Ağına Dahil Edilmesi İçin UNESCO’ya Müracaat Yapıldı

/ | Leave a Comment

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Karacadağ, Dicle ve İpekyolu kalkınma ajanslarının iş birliğiyle, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt ve Şırnak’ın zengin kültürel mirasının turizme kazandırılması, bölgesel kalkınmanın sağlanması amacıyla başlatılan GAP Bölgesi Turizm Odaklı Tanıtım ve Markalaşma Projesi kapsamında bölgenin turizm değerleri “Mezopotamya” markasıyla global bir kimlik kazanıyor.

Read more »

KARAKÖPRÜ KIRSALINDA YENİ ÇOK AMAÇLI SALONLAR YÜKSELİYOR

| Leave a Comment

Karaköprü Belediyesi kırsal mahalleleri kalkındırmak adına hizmetlerini sürdürüyor. Şahin kırsal mahallesine kazandırılacak çok amaçlı salonun yapım çalışmaları devam ediyor

Read more »

Yüz Yüze Eğitimin Riske Atılmasına Sessiz Kalmayacağız!

| Leave a Comment

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen), eğitimde pandemi tablosunu ortaya koydu.

Read more »

Yıllık TÜFE 19,5

| Leave a Comment

TÜFE Eylül’de yıllık yüzde 19,58, aylık yüzde 1,25; Yurt içi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) ise yıllık yüzde 43,96, aylık yüzde 1,55 arttı. (Foto: Depo Photos)

Read more »

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesinde Kadınlara yönelik spor salonu

/ | Leave a Comment

Karaköprü Belediyesi tarafından açılan kursla kadınların sağlıklı yaşam adına spor yapabilmeleri için çadır spor merkezinde açılan kursta plates ve aerobik dersleri hizmeti veriliyor

Read more »

Şanlıurfa Şutim’de Yeni Düzenlemeler

| Leave a Comment

Her gün yüzlerce aracın giriş çıkış yaptığı Şanlıurfa Ticaret Merkezi (ŞUTİM)’de kapılar yenilenerek yıpranan eski ve kötü görünüme sahip olan kapıların yerine güçlendirilmiş betondan yeni giriş kapısı yapıldı.

Read more »

Türkiye’nin En Büyük Arkeoloji Projesi Şanlıurfa’da Başlıyor

| Leave a Comment

İnsanlık tarihinin yeniden yazılmasına neden olan Şanlıurfa’daki neolitik döneme ait buluntular ve sürdürülen kazı çalışmaları, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un bizzat isimlendirdiği “Taş Tepeler” adlı programla tüm dünyaya açıklandı.

Read more »

”Başbakanlığa talibim”

/ | Leave a Comment

Akşener: “Biz Erdoğan’ın yerine ikinci bir Erdoğan seçmeyeceğiz. Ben Cumhurbaşkanı adayı olmayacağım, ben Başbakanlığa adayım.”

Read more »

Şanlıurfa’daki Karahantepe Neolitik Alanı Dünyaya Tanıtıldı

| Leave a Comment

Dünya arkeoloji bilimi tarihinde yeni bir çığır açan Göbeklitepe’den sonra keşfedilen Karahantepe, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Geliştirme ve Tanıtım Ajansı (TGA) işbirliğinde düzenlenen programla tüm dünyaya tanıtıldı.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Milletvekilleri Zemzem Gülender Açanal, Ahmet Akay ve Halil Özşavli, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, çok sayıda yerli ve yabancı basın kuruluşu temsilcisi, akademisyenler ve bilim adamının katılımıyla düzenlenen tanıtım toplantısı, Şanlıurfa kent merkezine 55 km. mesafedeki Tektek Dağları Milli Parkı içerisinde bulunan Karahantepe arkeolojik kazı alanında gerçekleştirildi.

Read more »

”Aziz Sancar Bilim Ödülü”

| Leave a Comment

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB), Nobel Ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar adına bilim ödülü oluşturdu. (Foto: Depo Photos)

Read more »

Birecik Kültür ve Lezzet Festivali Devam Ediyor

| Leave a Comment

Birecik’e özgü birbirinden güzel yöresel ürünler ile yemek ve tatlı çeşitlerini tüm dünyanın beğenisine sunmak ve tanıtmak, bir marka gastronomi şehri olmak adına düzenlenen ‘Kültür ve Lezzet Festivali, Birecik sıra gecesi ekibi, folklor gösterisi ve Şanlıurfalı hemşehrimiz İbrahim Halil Küçük konseriyle devam etti. Birecikli hemşehrilerimizin yoğun ilgi gösterdiği festivaldeki konser ve gösterilere Kaymakamımız Kadir Duman ile eşi Tuba Duman, TÜRES Başkanı Ramazan Bingöl, Büyükşehir Belediyesi E. Başkanı Nihat Çiftçi, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Birecik Yerel Eylem Grubu Kurucu Başkanı Hüseyin Sirhan Gökdoğan ve TÜRES İl Başkanları da yer aldı. “Kültür ve Lezzet Festivali” 3 gün boyunca lezzetli yemek çeşitleriyle ziyaretçilerini ağırlaya devam edecek.

Read more »

Suruç Dinlence Mahallesi Yolu Sathi Asfaltla Buluştu

| Leave a Comment

Dinlence Mahalle Muhtarı Şahin Altın mahallelerinde yapılan yol yapım, altyapı ve sathi asfalt çalışmalarından dolayı emeği geçen başta Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül olmak üzere herkese teşekkür etti.

Read more »

Büyükşehir Belediye Meclisinde Şanlıurfa İçin Önemli Kararlar Alındı

| Leave a Comment

Meclis toplantısının ardından değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan mecliste alınan kararların Şanlıurfa’ya hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Read more »

Bakan Koca’dan 28 Bin Vaka Uyarısı !

| Leave a Comment

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca, günlük vaka sayısının 28 binin üzerine çıktığını belirterek, “Çift doz aşıda hızlı olmalıyız” uyarısında bulundu.

Read more »

Aşıda 35. hafta

| Leave a Comment

Türkiye’de toplam nüfusun yüzde 61,2’si, küresel boyutta ise Dünya nüfusunun yüzde 41,7’si ilk doz aşıyı yaptırdı. (Harita: Sağlık Bakanlığı)

Read more »

Şanlıurfa’da Okul Servis Araçları Denetlendi

| Leave a Comment

Okul servislerini tek tek durduran ekipler, servis şoförlerinin yönetmelikte belirtilen şartları taşıyıp taşımadığı denetlenirken araçlarda dur levhasının bulundurulması gerektiği, okul taşıtı logosunun olup olmadığı da incelendi.

Read more »

KARAKÖPRÜ ZABITADAN OKUL KANTİNLERİNDE DENETİM

/ | Leave a Comment

Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, eğitim-öğretim sezonunun açılmasıyla birlikte okul kantinlerinde hijyen ve sağlıklı gıda satışı denetimleri gerçekleştiriyor

Read more »

Şanlıurfa Valiliği ile Uluslararası Göç Örgütü Arasında Yeni İşbirliği Anlaşması İmzalandı

| Leave a Comment

Şanlıurfa Valiliği ile Uluslararası Göç Örgütü (IOM) arasında, mülteci ve savunmasız durumdaki Türk ev sahibi topluluk üyeleri için ekonomik destekleme faaliyetlerinin yürütülmesine yönelik, bir işbirliği anlaşması imzalandı.

Read more »