Atlar nerede?

| Leave a Comment

Ekrem İmamoğlu, Adalar’da sahiplendirdikleri atlara Tarım Bakanlığı tarafından çip takıldığını belirterek, “Kayıp atlar varsa, bulacak Tarım Bakanlığı” dedi. (Foto: Depo Photos)

Read more »

Covid-19 Meslek Hastalığı Sayıldı !

| Leave a Comment

Covid-19 nedeniyle yaşamını yitiren İşyeri Hekimi Muharrem İdiz için Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapılan başvuru sonucunda Covid-19  Meslek Hastalığı sayıldı. İzmir Tabip Odası’nın girişimleri sonucu Dr. İdiz’in eşi ve kızına, meslek hastalığına bağlı ölüm geliri bağlandığı bildirildi.

Read more »

BAŞKAN KUŞ’TAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

| Leave a Comment

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Ramazan Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayımlayarak tüm Müslümanların Ramazan Bayramını kutladı.

Read more »

HALİLİYE’DEKİ İBADETHANELERDE BAYRAM TEMİZLİĞİ

| Leave a Comment

Temizlik İşleri Müdürlüğü, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla ilçe genelindeki ibadethanelerde hijyen çalışmaları yaptı. Ramazan Bayramı öncesinde ilçede bulunan cami ve mescitlerin halılarını yerinde temizleyen temizlik ekipleri, Kovid-19 salgını önlemleri kapsamında da dezenfekte çalışması yaptı. Görevli personeller, cami halılarını yerinde temizlediği çalışmalarını, gün boyu devam ettirdi.

Read more »

BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

| Leave a Comment

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak bayramın tüm İslam alemine sağlık ve huzur getirmesini diledi.

Read more »

BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN ENGELLİLER HAFTASINDA ANLAMLI ZİYARET

| Leave a Comment

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler haftası dolayısıyla ilçede ikamet eden engelli 2 kardeşi ziyaret etti.

Read more »

FEDAKAR ANNELEİMİZİ ZİYARET ETTİK, HAYIR DUALARINI ALDIK.

/ | Leave a Comment

Kaymakamımız Sayın Hasan ONGU Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Haşim BEYAZGEYİK ve sosyal inceleme görevlileri ile birlikte Şair İbrahim Rafet  ve Halilliye mahallelerinde ikamet eden fedakar annelerimizi ziyaret etti.

Read more »

KARAKÖPRÜ ZABITADAN BAYRAM DENETİMİ

| Leave a Comment

Karaköprü Belediyesi zabıta ekipleri Ramazan Bayramı öncesi bayramlık şeker, tatlı ve hamur işi satan işletmelerde denetimler gerçekleştirdi

Read more »

Türk Eğitim-Sen,“Ücretli Öğretmen Sayısı Kadar Öğretmen Ataması Yapılmalı”

/ | Leave a Comment

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Ücretli öğretmen sayısı kadar öğretmen ataması yapılmalıdır” dedi.

Read more »

Nüfusun yüzde 17.3’üne ulaştı

| Leave a Comment

Covid-19 aşısının birinci dozunun yapıldığı kişi sayısı 14 milyon 582 bin 571’e ulaştı. Bunun toplam nüfusa oranı yüzde 17,3. (Harita: Sağlı Bakanlığı)

Read more »

Başkan Kuş’tan kadir gecesi mesajı

| Leave a Comment

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir Gecesi ile ilgili bir mesaj yayımlayarak tüm Müslümanların Kadir Gecesini kutladı.

Read more »

Başkan Baydilli yol çalışmalarını inceledi

| Leave a Comment

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilçede birçok mahallede yürütülen yol açma, kilitli parke döşeme ve yol yenileme çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı

Read more »

Vali Erin Telabyad’da İncelemelerde Bulundu

| Leave a Comment

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki Telabyad’ı ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla görüştü. Bölgede yapımı devam eden inşaatları da inceleyen Vali Erin, akşam saatlerinde yine bölgeyi ilgilendiren bir toplantı gerçekleştirdi.

Read more »

Koca : “Bayramı Bayram Gibi Yaşamak İstiyoruz”

| Leave a Comment

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Bu sürecin sonunda vaka saylarının çok azaldığı gerçek bir bayramı yaşamak istiyoruz. Bayramı bayram gibi yaşamak istiyoruz” dedi.

Read more »

Normalleşmek Kolay Olmayacak – Araştırma

| Leave a Comment

Pandeminin bitmesini bekleyen pek çok insan spor etkinliklerine, konserlere katılmayı ve restoranlarda yemek yemeyi tekrar dört gözle beklerken, bir kısmı ise normale dönmek konusunda tedirginlik yaşıyor. Uzmanlar, toplu travmalardan sonra geçişlerin zor olduğunu söylüyor.

Read more »

Başkan Beyazgül’den 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü mesajı

| Leave a Comment

Başkan Beyazgül mesajında şu ifadelerine yer verdi:” Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınında işçi kardeşlerimiz de elbette zor günler yaşadılar. Biz Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman işçi kardeşlerimizin yanında olmaya gayret gösterdik. Başta Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde emekçi kardeşlerimizin haklarının korunması amacıyla birçok tedbir ve destek paketleriyle işçilerimizin yanında olduk.

Read more »

İhtiyaç sahibi ailelere sıcak iftar yemeği

| Leave a Comment

Viranşehir Belediyesi ve Kuveyt Arap Emirliği Tarahum Derneği işbirliğiyle ilçede ihtiyaç sahibi 400 kişiye her gün sıcak iftar yemeği dağıtılacak.

Read more »

Kızılay Meydan Projesinde Son Engel Yıkıldı

| Leave a Comment

Kızılay Meydan Projesinde ilk olarak eski ŞANMED binası olarak bilinen yapının yıkım işlemlerini gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, daha sonra Kızılay Binasının da yıkım işlemlerini tamamlayarak rotayı Kızılay Meydan Projesi’nin bir diğer aşaması olan Köprübaşı’ndaki Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO)e eski binasına çevirerek bugün yapılan program ile ilk kepçe vuruldu.

Read more »

TBMM’den Biden’e kınama

| Leave a Comment

TBMM: ”Sıfatı ve makamı ne olursa olsun, bir siyasetçinin mahkemelerin yetkisinde olan bir hükmü vermeye kalkışması hukuken ve ahlaken büyük bir sorumsuzluk örneğidir.”   (Foto: Depo Photos)

Read more »

Karaköprü Atakent mahallesine yeni yol yapımı

| Leave a Comment

Karaköprü Belediyesi Atakent Mahallesinde açtığı yeni yollarla mahalleyi geliştirmeye ve dönüştürmeye devam ediyor. Fen İşleri ekipleri ilçede yol ihtiyacı kalmayana kadar yeni yol açma çalışmalarını sürdürecek

Read more »

Haliliye’de kalıcı eserlerin sayısı artıyor

| Leave a Comment

Başkan Mehmet Canpolat’ın projeleri arasında yer alan Karşıyaka Semt Pazarı ve Spor Kompleksinde çalışmalar hummalı şekilde devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülen inşaat çalışmalarını Başkan Canpolat’ta, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan ve teknik ekiple birlikte inceledi. Çalışmalara ilişkin bilgiler alan Başkan Canpolat, yapımında sona gelinen halı sahada da denetlemelerde bulundu.

Read more »

Vali Erin, Şehri Gezerek Vatandaşlarla Buluştu

| Leave a Comment

Üç günlük sokağa çıkma kısıtlamasının son gününde, kendi kullandığı araçla şehri baştan başa dolaşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, kısıtlamadan muaf olan esnafı işyerinde ziyaret etti.

Read more »

Haliliye Belediyesi, Ramazan ayında yaşlıların bakımını genişletti

| Leave a Comment

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü; Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın “gönüllere dokunacağız” anlayışıyla yürüttüğü sosyal yardım çalışmalarını farklı temalarla sürdürüyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında yer alan evde bakım hizmetinden de, 438 aile yararlanıyor. Ailelerin evleri görevliler tarafından temizlenirken, kişisel bakım kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların tıraşları da yapılıyor. Ramazan Ayı boyunca da, Kovid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen hizmet kapsamında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, evlerin köşe bucak temizliğini yaparken, ev sahiplerinin de taleplerine yanıt veriyor. Yürütülen çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren aileler, Başkan Mehmet Canpolat’a ve Haliliye Belediyesine teşekkür ediyor.

Read more »

Şanlıurfa’da Ramazan Topu Yerini Ses Bombasına Bıraktı

| Leave a Comment

Eski usul top atışlarında kullanılan bezlerin çevre kirliliğine yol açması ve gelişen teknolojiyle ses bombasının daha pratik ve kullanışlı olması nedeniyle, iftar saatinde Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi’ne bağlı ekipler, üç farklı bölgede bulunan yüksek yerlerden atışlar gerçekleştiriyor.

Read more »