BİNLERCE KİŞİ MİLLETVEKİLİ ADAYI GÜNBEGİ İÇİN TEK YÜREK OLDU ALANLARDA DOLUP TAŞTI

28. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Mehmet İlhami Günbegi’nin seçim bürosu açılışı adeta bir mitinge dönüştü.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ak Parti İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, 28. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayları, İlçe Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İl ve İlçe teşkilatları ve vatandaşların katıldığı açılış, binlerce vatandaşın alkışları ve destekleriyle 28. Dönem Ak Parti Milletvekili adayı Mehmet İlhami Günbegi’nin seçim bürosunun açılışı yapıldı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “MHP ile AK Parti olarak biz 2008’in Ocak ayında anayasanın 10 ve 42. maddelerini değiştirdik. Devlet herkese eşit davranacak, kimse kanunda yazmadıkça eğitim öğretim hakkından yoksun bırakılmayacak diye anayasaya hüküm koyduk. AK Parti’ye kapatma davası açtılar, buralara kolay gelmedik. Türkiye’de başörtülü kadınların eğitim öğretim hakkı sağlandı mı? Artık yavrularımız ortaöğretimde, yükseköğretimde dilediği kıyafetle okuyorlar mı? Bu CHP zihniyeti ve başındaki Kılıçdaroğlu, bizim yaptığımız her düzenlemeyi alıp Anayasa Mahkemesine götürüp milletimizle davalık olan zihniyetin temsilcisidir. Ama şimdi bu ayıp Türkiye’de yok artık. Daha nice ilklere bu kadro, Şanlıurfa için de, Türkiye için de imza atacak. Türkiye’nin ilklerini daha da ilerilerini durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecek. 10 günümüz kaldı ve bakıyorum ki Türkiye yüz yılı için, Şanlıurfa için, Eyyübiye için yarın değil, hemen şimdi. Ben bütün kardeşlerimden, 14 Mayıs akşamı kesin sonuçlar alıncaya kadar seferberlik göreviyle çalışan, kendi kendine durumundan vazife çıkaran dava adamları şuuruyla, bu meseleye sahip çıkmaya bir kez daha davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Binlerce kişinin katıldığı ve alanlara sığmayan vatandaşlar Günbegi’yi; dürüstlüğü, çevreci kişiliğiyle kendilerinden biri olarak gördüklerini ve sonuna kadar desteklediklerini dile getirdiler.

Açılış konuşmasını yapan AK Parti Milletvekili adayı Mehmet İlhami Günbegi şunları söyledi:

Kıymetli dava arkadaşlarım bir taraftan milli ve manevi değerlere bağlı bir parti olarak yıllar önce biz bu hükümeti bir enkaz olarak devraldık maaş ödeyemeyen hükümetlerden devralıp kendi otomobilini, savaş gemisini ve uçaklarını üreten bir ülke haline getirdik.

Allah’ın izniyle kentsel dönüşüm önceliklimiz şehir hastanesi inşaatı devam ediyor.

Hızlı tren ile ilgili çalışmalarımız başlatıldı öte yandan köy ve mezralarımız yeni dönemde şehir şebekesine bağlanacak ve kuyu suyu derdinden kurtulacak.

Bizler başladığımız ilk günden bugüne kadar her zaman kalıcı ve halkımızın çıkarları için eserler ürettik milletimizin gücüne güç katmak için elimizi değil tüm gövdemizi taşın altına koyduk ve öyle çıktık bu yollara.

Allah’ın izniyle sizlerin de desteğiyle 14 Mayıs günü hem halkımız hem de ülkemiz için yeni bir yüzyıl başlangıcı olacak ve bu yeni başlangıç sizlerin desteğiyle olacak.

14 Mayıs seçim günü sandıkları birlikte patlatıp Ankara’ya daha güçlü bir şekilde gideceğiz. Ankara’ya giden bu kutlu yolu hep beraber yürüyeceğiz engelleri hep birlikte aşacağız Allah’ın izniyle.

Hepinize katılımınız için tekrar tekrar teşekkür ederim, saygılarımı sunuyorum.


Etiketler: 62 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir