DİCLE ELEKTRİK SAHA ÇALIŞANLARINA İSG DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

DİCLE ELEKTRİK SAHA ÇALIŞANLARINA İSG DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

 

 

En tehlikeli iş kollarından biri olan dağıtım sektöründe hizmet veren Dicle Elektrik, her fırsatta saha çalışanlarını İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) konusunda eğitiyor. Uzmanlar tarafından verilen teorik eğitimlerin çalışanlar tarafından nasıl uygulandığı yine uzmanlar tarafından sahada denetleniyor. Uygulamadaki olası yanlışların düzeltilmesi için ise çalışanlara ayrıca sahada pratik eğitim veriliyor.

 

 

Dicle Elektrik’in sorumluluk bölgesinde yer alan Şanlıurfa’daki saha denetimine İl Müdürü Osman Hondu da katıldı. İş kazalarının önüne geçilebilmesi için uzmanlar tarafından yapılan saha denetimine katılan Hondu, herhangi bir kaza yaşanmaması için sahadaki çalışmaları inceleyerek, çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği kapsamındaki kuralları harfiyen uygulamalarını ve koruyucu ekipmanları mutlaka kullanmalarını hatırlattı.

 

Sahada denetim ve eğitim

 

İSG konularında çalışanlara yönelik sıkı eğitim programları düzenleyen Dicle Elektrik tarafından kurulan İSG denetim ekipleri, tehlike seviyesi yüksek görevleri yerine getiren saha çalışanlarını günün her saatinde sahada, iş başında denetlemeye devam ediyor. Belirli periyodlarla verilen İSG eğitimlerinde öğretilenlerin görev sırasında uygulanıp uygulanmadığı, koruyucu ekipman ve giysilerin kullanılıp kullanılmadığı bu denetimlerle belirlenerek, gerekli tedbirler alınıyor. Söz konusu denetimler sırasında uygulama hatası yapanları uyaran İSG uzmanları, sahadaki çalışanlara düzenli olarak pratik eğitimler de veriyor.

 

Denetime il müdürü de katıldı

 

Şanlıurfa İl Müdürü Osman Hondu, yaptığı açıklamada “İSG uzmanlarımızın merkez Eyyübiye ve Halliliye ilçelerinde yaptığı rutin denetimlerden birine katıldık. Çalışma arkadaşlarımızın aldıkları eğitimleri sahadaki uygulamalarına şahit ettik. Koruyucu ekipmanları kullanmalarının ehemmiyetini tekrar hatırlatma fırsatı yakaladık. Bu denetimler esnasında çalışma arkadaşlarımızın eğitimlerde öğrendiklerini sahada harfiyen uyguladıklarını ayrıca kendilerine verilen koruyucu ekipmanları gerektiği gibi eksiksiz biçimde kullandıklarına şahit olduk. Çalışma arkadaşlarımızın iş sağlığı ve güvenliğine yönelik verdikleri öneme teşekkür ediyorum” dedi.

 


Etiketler: 129 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir