Mahkeme ÖLDÜRME dedi!

ceylanlar-oldurulmeyecek

Geçtiğimiz günlerde doğayı ve hayvanı korumakla görevli kurum olan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne bağlı, Merkez Av Komisyonu (MAK) kararları kapsamında, av turizmi olarak adlandırılan ve yaban hayata müdahale ile sonuçlanan avlanma etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa’da 14 Ceylanın katledilmesine onay çıkmıştı.

Türkiye’de bir çok ilde Avukatlar konuyu yargıya taşıdı ve tek tek olumlu sonuçlar alındı. Şanlıurfa’da ise Av. Emin Baran ve Av. Mustafa Aydınlık’ın yargıya taşıdıkları ceylanları katletme ihalesine mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Av. Emin Baran ve Av. Mustafa Aydınlık’ın ihalenin iptali için iki gün önce dava açmışlardı. Bugün hem Avukat Emin Baran hemde Avukat Mustafa Aydınlık Twitter hesaplarında dava hakkında açıklamada bulundular. Müjdeyi veren avukatlar özetle 1. İdare mahkemesinin ihaleyi durdurma kararı verdiğini müjdelediler.

Av. Emin Baran,“ Şanlıurfa 1. İdare Mahkemesinde açmış olduğumuz ceylanların öldürülmesi ihalesi ile ilgili dosyada yürütmenin durdurulması kararı verdi. Onca dava açıp kazandık ama hayatımın en güzel kararı dersem abartmamış olurum herhalde” dedi.

Av. Mustafa Aydınlık “Şükürler olsun ki başlatmış olduğumuz ceylan anlattırma ihalesinin iptali mücadelemizde, YÜRÜTMENİN DURDURULMASINA karar verilmiştir. Mücadelemize başlarken de söylediğimiz gibi;
NE PAHASINA OLURSA OLSUN İHALE İPTAL EDİLECEK VE CEYLANLARIMIZ YAŞAYACAKTIR! #CeylanlaraDokunmayın “dedi.
Karar veren Şanlıurfa Nöbetçi idare Mahkemesince. Yürütmenin durdurulması kararı verirken karşı tarafa savunma hakkı için 15 gün süre verilen karar mahkemede oybirliği ile alındı.


Etiketler: 657 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir