Göbeklitepe’de sıcak hava balonunun tanıtım uçuşu yapıldı

göbeklitepe- uçan balon

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve “tarihin sıfır noktası” olarak nitelendirilen Göbeklitepe’de sıcak hava balonunun tanıtım uçuşu yapıldı.

Şanlıurfa’ya gelen ziyaretçilerin konaklama gün sayısını artırmak ve kentteki turistik ürün çeşitliliğini artırmak amacıyla Şanlıurfa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda çalışma başlatıldı.

Başlatılan çalışmalar kapsamında, Göbeklitepe’de turizm amaçlı sıcak hava balonu uçuşlarının yapılması için ilgili firma tarafından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden gerekli izinler alındı.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Şahin Aslan ve Metin Esen’in de katılımıyla tanıtım uçuşu yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, uçuş sonrası gazetecilere, sıcak hava balonuna binmenin farklı bir duygu olduğu. Şanlıurfa semalarını renklendiren balonun ilk uçuşuna da katılmak mutluluk verici,Balonla uçuşun ayrı bir güzelliği, duygusu var. Şanlıurfa’nın bu turizm destinasyonu içerisinde yer alması bizim için çok önemli, Ezel Turizm’e Bilge beye teşekkür ederim.

Şanlıurfa’da balon uçuracağız demişti bugün sözünde durdu balonu uçurduk, bizde çok heyecanlıyız. Şanlıurfa’nın Türkiye’nin önemli bir turizm merkezi olmayı sürdürecek,İnsanlar muhakkak Göbeklitepe’ye gelmeleri geriyor, buraya geldiklerinde bir başka güzellikle karşılaşacaklar, bu da balon. Yer yüzünden seyrettikleri Şanlıurfa’yı Göbeklitepe’yi bir de gökyüzünden seyretmiş olacaklar.” dedi

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Şahin Aslan ise tanıtım uçuşuna katılarak Göbeklitepe’yi havadan izleme fırsatını yakaladıkları için mutlu olduklarını ifade ederek Kentin tanıtımına hizmet edecek olan balon uçuşlarının devam edecek, Şanlıurfa’nın balon turizminde de önemli bir destinasyon konumuna gelmesini istediklerini kaydetti.


Etiketler: 469 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir