Devletin şerefli üniformasını taşıyamayacak!

Devletin şerefli üniformasını taşıyamayacak!

Jandarma Genel Komutanlığı, 18 yaşındaki genç kıza cinsel saldırıda bulunan Musa O’nun derhal görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Genel Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, Siirt Cumhuriyet Başsavcılığının 18 yaşındaki İpek E’ye cinsel saldırıda bulunan Musa O. hakkında başlattığı adli sürecin devam ettiği, şüphelinin Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklandığı açıklandı.

Devlet memurluğundan çıkarma

Şüpheli hakkında, “devlet memurluğundan çıkarma” cezası verilmesi istemiyle 10 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan disiplin soruşturmasının tamamlandığı ve bu kişinin Jandarma Genel Komutanlığı Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edildiği aktarılarak ayrıca Siirt Valiliğinin 16 Temmuz 2020 tarihli oluru ile zanlının idari soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırıldığı ifade edildi.

Devletin şerefli üniformasını taşıyamayacak

Jandarma genel komutanlığının açıklamasında acılı aileye başsağlığı dileğinde bulunurken, Şahsın devletin şerefli üniformasını üzerinde taşımasının söz konusu olamayacağı bilinmelidir denildi.

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Meydana gelen olay sonucu ilgili personel derhal görevden uzaklaştırılarak hakkında adli ve idari işlemlerin yapıldığı, tüm görev alanında yasal mevzuat çerçevesinde yüksek disiplin anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Jandarma Genel Komutanlığı ve tüm personelini derin üzüntüye boğan menfur olaya neden olan bir şahsın kesinlikle devletin şerefli üniformasını üzerinde taşımasının söz konusu olamayacağı bilinmelidir. Jandarma teşkilatı olarak acılı aileye ve yakınlarına başsağlığı dileriz.”


Etiketler: 559 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir