Hilvan’da maske ve dezenfektan dağıtıldı

Hilvan'da maske ve dezenfektan dağıtıldı

Hilvan Kaymakamlıği ihtiyaç sahibi ailelere maske ve dezenfektan dağıttı.

Hilvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan 30 bin adet maske, 1 litrelik dezenfektanla birlikte 100 kişiden oluşan 10 ekiple ihtiyaç sahibi 600 aileye verildi.

Maskelerin dağıtım organizasyonuna Kaymakam Coşkun Doğan, Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, SYDV Müdürü Seval Özkan ve diğer kamu çalışanları katıldı. Dağıtımda maddi durumu elverişli olmayan ailelere öncelik tanındı.

Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan,

“Toplum olarak korona virüs ile mücadelemiz her alanda devam etmektedir. Bu mücadele kapsamında almış olduğumuz bir takım kararlar var. Kamu sağlığını korumak amacıyla almış olduğumuz kararlar kapsamında, kurduğumuz düğün takip sistemi ile daha önce 3 saat olan düğün saatlerini 2 saate indirdik

.  İlçemiz sınırlarında yapılacak bütün düğünler, kolluk ve zabıtalar ile diğer kamu kurumlarından oluşturulan ekipler tarafından  düğün başlangıcından bitişine kadar kontrol altında tutulacak. Bununla beraber kurulan cenaze takip sisteminde de bir vatandaşın vefatı durumunda kolluk kuvvetleri, mahalle muhtarı ve cami imamı ile kamu kuruluşlarından oluşan ekipler nezaretinde taziyelerin yapılmaması konusunda gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız. Ayrıca 65 yaş ve üstü vatandaşlar için de bazı kısıtlamalara gidildi.

Bu vatandaşlarımız, cenaze, nişan, nikah ve  düğün ile pazar yerlerine girmeleri kısıtlandı. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız sadece birinci derece de yakını oldukları oğlu, kızı veya torunlarının düğünlerine katılabileceklerdir. Hayati derecedeki gıda ihtiyaçları daha önce olduğu gibi Sosyal Destek Grupları tarafından karşılanacaktır. Bugün 600 aileye verdiğimiz maskelerin üretiminde ve dağıtımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, “Aralıksız çalışıyoruz”.

Maske ve dezenfektan dağıtım organizasyonuna katılan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık “İlçemizin sağlığı için bütün kurumlarımız büyük bir işbirliği içinde çalışmaktadır. Korona virüse karşı alınabilecek en büyük önlem sosyal mesafe, maske kullanımı ve kişisel hijyendir. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için bu üç temel kurala uymaları konusunda gerekli denetimlerimizi aralıksız bir şekilde sürdürmekteyiz” dedi


Etiketler: 510 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir