Büyükşehir sporda iddalı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Atletizm Kız Takımı, Gaziantep’te yapılan 1. Kademe Bölge Ligi Müsabakalarında takım halinde şampiyon olurken ferdi olarak ta birincilik elde etti.

 

Gaziantep’te 7 il, 10 takımdan 43 sporcunun katıldığı Atletizm 1. Kademe Bölge Ligi müsabakalarında üstün bir gayret göstererek şampiyon olan Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Atletizm Kız Takımı Şanlıurfalıların yüzünü güldürdü. Ayrıca müsabakalarda ferdi olarak Nida Nur Toprak ise birincilik elde etti.

 

BAŞKAN BEYAZGÜL SPORCULARI MAKAMINDA KABUL ETTİ

Müsabakalarında şampiyon olan Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Atletizm Kız Takımını makamında kabul eden Başkan Beyazgül, “Gençlerimiz pırıl pırıl. Milli Takım yolunda daha nice başarılarla isimlerini duyacaksınız” dedi.

 

BAŞKAN BEYAZGÜL: GENÇLİĞE YATIRIM, GELECEĞE YATIRIMDIR ANLAYIŞI İLE ÇALIŞIYORUZ

‘’Gençlere yapılan yatırımlar, geleceğe yapılan yatırımlardır’’ anlayışıyla gençliğe ve sporculara tam destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, verilen destekler sağlanan imkanlarla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübünün katıldığı spor müsabakalarından madalyalarla dönmesini sevinçle karşıladıklarını söyledi.

 

BÜYÜKŞEHİRDE 3300 LİSANSLI SPORCU MEVCUT

Lisanslı sporcu sayısının giderek arttığı Şanlıurfa’da gerek atletizm gerekse sporun her branşında sporcu gençler yetiştirerek geleceklerinin şekillenmesinde gençlerin yanında yer alamaya devam eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, gençlerin yetenekleri keşfetmek ve onlara gerekli imkânı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir bünyesinde toplam 3300 lisanslı sporcu mevcut.

 

BÜYÜKŞEHİR GENÇLER İÇİN YENİ MERKEZLER İNŞAA EDİYOR

Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, sporu tabana yaymak, hem ruhen hem bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek için, çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 19.5 yaş ortalaması ile Türkiye’nin en genç şehri konumunda olan Şanlıurfa’da 13 ilçeyi kapsayacak şekilde spor kompleksleri ve gençlik merkezleri inşa etmeye devam ediyor. Merkezde 7 adet olmak üzere toplamda 16 adet gençlik merkezi Şanlıurfalı gençlere hizmet veriyor.


Etiketler: 390 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir