Elektrik duasına suç duyurusu!

Suruç elektrik duası

DEDAŞ’ın Suruç ilçesinde ‘elektrik duası’na katılan köylüler hakkında ‘halkı DEDAŞ’a karşı kin ve düşmanlığa kışkırtma’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ), Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı 30 köyde elektriklerin günde 12 saat boyunca kesilmesi nedeniyle seslerini duyurabilmek için ‘elektrik duası’na çıkan 15 köylü hakkında ‘halkı DEDAŞ’a karşı kin ve düşmanlığa kışkırttığı’ iddiası ile suç duyurusunda bulundu.

 

Vekil Tanal’dan Suruçlulara destek

Sözcü gazetesin konuşan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Bu vatandaşlarımızla ilgili Cumhuriyet Savcılığının takipsizlik kararı vermesini bekliyorum. Ama siyasi nedenlerle eğer böyle bir dava açılırsa ben avukatlık cübbemi giyerek bu vatandaşlarımız için duruşmalarda bedelsiz olarak ve kamu hizmeti için avukatlıklarını yapacağım.” dedi.

‘İşimiz Allah’a kalmış, uzaktan eğitimi nasıl yapacağız’

DEDAŞ’ın yetki alanındaki elektrik kesintileri sorunu çözülmeyince mahallenin ileri gelenlerinden Mustafa Tüzün, tarafından yapılan elektrik duasında, “Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Aşağı Karıncalı Mahallesi’nde bu yaptığımız yağmur duası değil, yaptığımız elektrik duasıdır. Sabah saat 06.00’dan akşam saat 19.00’a kadar elektrikler kesik. İşimiz Allah’a kalmış. Uzaktan eğitimi nasıl yapacağız” ifadeleri yer almıştı.


Etiketler: 374 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir