600Bin TL sponsorluk ücreti Bursa’yı karıştırdı

TV8 kanalında yayınlanan sevilen yemek programı MasterChef’in Bursa’da ki çekimleri için 600 Bin TL sponsorluk ücreti alması şehri karıştırdı.

 

MasterChef’in Bursa’da çekilen bölümü için 600Bin TL + KDV sponsorluk ücreti ödendiği iddia edildi. Belediye meclis toplantısında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise bu ödemenin tamamının belediye tarafından değil, bir kısmının Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO) tarafından karşılandığını açıkladı.

BTSO başkanı yalanladı

Koronavirüs nedeni ile evinde karantinada olan Bursa Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ise böyle bir bütçesinin olmadığını, bu tarz bir ödemenin yapamayacaklarını açıklarken; “Kesinlikle hiçbir yere bu tür paralar harcamıyoruz, BTSO olarak bu tür faaliyetlere bütçemiz yok. Alinur Başkan programdan bana bahsetti, sponsor olalım diye, ben de Bursa’da gıda işi yapan arkadaşlara bahsettim, onlar sponsor oldular ve hatta programda konuk oldular” dedi.

Bursa’nın parası Bursaya Harcanır

Bursa.com köşe yazarlarından Tarık Çapçı, konuyu köşesine taşırken, Belediye başkanın kendi şehir meydanlarını yapmak yerine 427Bin TL başka şehrin meydanlarını yapması için harcadığını, MasterChef’e ödenen paranın gereksiz olduğunu belirtiği köşe yazısında, “Sayın Aktaş toparlayacak olursak, Siz, yönettiğiniz belediye ve BTSO Bursa’da birçok proje yarım kalmış öylece beklerken, Bursa’nın en değerli ve tanınan markası Bursaspor bu durumdayken ve üstelik kulübün bu durumundan ‘kongrelere müdahaleleriniz nedeniyele ‘sizler de sorumluluk sahibiyken, desteklerinizi başka mecralara kaydırmanız hiç doğru olmuyor” şeklinde yorum yaptı.

İYİ Parti eleştirdi

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu duruma tepki göstererek, “Alinur Aktaş, herkesin evine ekmek götürebilmenin derdine düştüğü bir dönemde, TV programı için Bursa’nın yaklaşık 500 bin TL’sini daha heba etti” dedi.


Etiketler: 591 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir