URFA TÜRKÜLERİYLE YANKILANDI

‘’Şanlıurfa Tanıtım Günleri’’ kapsamında Ankaea Urfa Türküleriye yanlılsndı vatandaşlar halay çekerek eğlendi.

Tarihi, kültürü ve gastronomisi ile Şanlıurfa’yı Ankara’ya taşıyan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği konser serisi devam ediyor. ‘’Şanlıurfa Tanıtım Günleri’’ kapsamında Millet Bahçesinde düzenlenen etkinliklere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Her stantta farklı güzelliklerin sergilendiği etkinliklerde yöresel yemekler ile kentin tarihi dokusu Ankara’da yaşatıldı. Gündüz farklı etkinliklerin düzenlendiği Millet Bahçesinde gece ise Urfa türküleri yankılanıyor.
Urfa Türkülerinin yankılandığı Ankara’da vatandaşlar kendilerini müziğin ritmine bırakarak gönüllerince eğlendi.

Urfa Müzik Topluluğunun sahne aldığı konserde vatandaşlar, davul zurna eşliğinde halay çekti. Gece geç saatlere kadar süren konsere Şanlıurfalılar kadar Ankaralılarda yoğun ilgi gösterdi.

Gece halayların çekildiği Millet Bahçesinde gündüz ise vatandaşlar stantları gezerek Şanlıurfa’nın tarih ve Kültürü hakkında bilgi sahibi oluyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Faruk Bayuk, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ile meclis üyeleri Büyükşehir Belediyesinin standını ziyaret etti.

12 bin yıllık tarihe sahip olan Şanlıurfa’nın Türkiye ve dünyanın gözbebeği olduğunu anlatan
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Faruk Bayuk, ‘’Şanlıurfa Müzik kültürü ve yemek kültürüyle burada yer aldı. Şanlıurfa ilçe belediyeler ile STK’lar ve siyasilerimizin büyük bir destekleri var. Şanlıurfa’nın özellikle yemeklerimiz, müzik kültürümüz buraya gelen yerli ve yabancı misafirlerle bütünleşiyor. Şanlıurfa’yı burada değil, gelip yerinde görmelerini tavsiye ediyorum. Şanlıurfa’yı merak edip görmek isteyenleri Şanlıurfa’ya gelmelerini istiyoruz.’’ dedi.


Etiketler: 8 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.