Türkiye Kripto para sektörüne darbe üzerine darbe

Thodex platformunun sahibi Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolar gibi büyük bir parayı yanına alarak yurtdışına kaçtığı iddiları sonrası bitcoin yatırımcılarına 2. darbe de vebitcoin platformundan geldi. Web sitesini kapatan Muğla merkezli kripto para işlem platformu Vebitcoin’in kendi sitesinden faaliyetlerini durdurduğunu açıklamadı.

Açıklamasında Thodex’e atıfta bulunan site yönetimi, yaşanan gelişmeler sonrası yatırımcılarının Türk kripto para borsalarına güvenirliklerinin azaldığı ve bundan kaynaklı site içinde ki kaçış işlemlerinin şirketi finansal olarak zorladığı yazıldı.

İşte o açıklama

Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.

Söz konusu açıklamadan sonra Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, işlemlerini durdurduğunu açıklayan kripto para platformu Vebitcoin’in Türkiye’deki finansal kuruluşlardaki hesaplarını bloke etti. Vebitcoin SEO’su İlker B. ise  dün akşam saatlerinde polis tarafından gözaltına alındığı öğrenildi


Etiketler: 251 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir