Suruç’ta 4 gün elektrik kesilecek

Suruç’ta 4 gün elektrik kesilecek Urfa Haber

Türkiye Elektrik iletim A.Ş tarafından yapılan açıklamada 16-17-18-19 Aralık tarihlerinde Suruç ilçesine bağlı, Akören, Boztepe, Bozyokuş, Büyükağacı, Büyüksergen, Hüyükyanı, Karakuyu, Oymaklı ve Uludüz köylerine yapılacak teknik bakımlar nedeni ile 08:00 ile 17:00 saatleri arasında söz konusu köylere elektrik verilmeyeceği açıklandı.

 

Yapılacak planlı bakımların Şanlıurfa’ya bağlı Suruç ve Akçakale ilçelerini kapsarken, Akçakale ilçesine bağlı Uğurtaş, Aydınlı, Beğendi, Ayranlı ve Nurdağı köylerinde aynı tarihlerde 08:00 ile 17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacağı açıklandı.

 

Suruç ulusal medyanın gündeminde

Geçen hafta Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bakım nedeni ile iki gün boyunca elektrikler kesilmişti. Bakım çalışması sokağa çıkma yasağına denk gelmesi ile evinde elektriksiz kalan köylüler DEDAŞ’ı “Allah’a şikayet” ediyoruz diye tepki çekmişlerdi.

Yaklaşık 30 köyde elektriklerin kesilmesi köylüler tarafından tepkiyle karşılanırken, köylülerin çektiği video sosyal medyada gündem olurken Suruç ilçesi ve DEDAŞ ulusal televizyon kanallarının birinci gündemi haline gelmişti.

Şanlıurfa web tasarım

Etiket: , 437 okunma
Tarih: 17 Aralık 2020 Google News
Yazar: Suruç’ta 4 gün elektrik kesilecek Yazarın resmi Haber Merkezi