‘Şehrimizi birlikte yönetiyoruz’

Siverek Belediyesi tarihi yapıları ve eşsiz görüntüsüyle bölge halkının saklı cennet olarak nitelendirdiği Takoran Vadisi’nin turizme kazandırılması amacıyla düzenlediği festival yoğun katılımla tamamlandı.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce organize edilen etkinliklere yurt içi ve yurt dışından çok sayıda sivil toplum kuruluşu katıldı. Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, festivale katılan STK temsilcilerini Tarihi Paşa Konağı’nda ağırlayarak destekleri için teşekkür etti.

Çakmak, “Şehrimizi birlikte yöneteceğiz” şiarı ile çıktığımız hizmet yolunda gerek Siverek’te gerekse de şehrimiz dışından sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile ortak akılla düzenlediğimiz 2. Ulusal 4. Geleneksel Takoran Kültür ve Doğa festivalimizi sorunsuz bir şekilde tamamlamanın huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. Takoran Kültür ve Doğa Festival’imiz her geçen yıl daha da zenginleşerek bölgemizin zenginliklerinin tanıtımına önemli katkıda bulunuyor. Yurt dışından ve Türkiye’nin birçok şehrinden gelerek katılım sağlayan tüm doğa severlere, Siverekli hemşerilerimize ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.


Etiketler: 16 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.