KARADAĞ, “BASIN VE SANSÜR BİRARADA KONUŞULAMAZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Türkiye’de sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak her yıl 24 Temmuz tarihinde kutlanan ‘24 Temmuz Basın Bayramı ve Basın Özgürlüğü için Mücadele Günü’ nedeniyle yayınladığı mesajında basının sosyal medya yasası ile yeni bir sansür hareketiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basın Özgürlüğü’nün tam anlamıyla sağlamadığını dile getirdi. Karadağ, “Aradan 100 seneden fazla bir zaman geçmiş olmasına rağmen şimdi ülkemizde basın, sosyal medya yasası denilen yeni bir sansür hareketiyle karşı karşıya. Bu yasanın geçmesi durumunda basın kuruluşlarını ve gazetecileri neler bekliyor hiçbirimiz bilmiyoruz. Böylesine geleceği kestirilemeyen bir ortamda büyük bir gayret ve özveri ile işinizi yapmaya devam ettiğinizin farkındayız” dedi.

Başkan Karadağ yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:
Basın mensupları olmasa halkın olan bitenlerden haberdar olması oldukça zorlaşır. Her türlü kısıtlamalara rağmen Basın etik kuralları içerisinde görevlerini yapan basın mensuplarına teşekkür ediyorum.
Bu vesile ile tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın bayramını kutluyor, bundan sonraki 24 Temmuzlarda basın ve sansür kelimelerinin asla bir arada kullanılmamasını temenni ediyorum.”


Etiketler: 65 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.