ÇİFTÇİLER ŞANLIURFA-MARDİN KARAYOLUNU TRAFİĞE KAPATTI

Güneydoğu’da Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin’in de aralarında bulunduğu 6 ilde elektrik dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik Dağıtım AŞ.’ye (DEDAŞ) bölgede tarım yapan çiftçilerin tepkileri artarak devam ediyor.

AK Parti’nin özelleştirme politikaları neticesinde 6 ilde elektrik dağıtım hizmeti vermeye başlayan DEDAŞ, çiftçilerin iddialarına göre alt yapı eksikliği, yenileme çalışmalarının azlığı ve mevcut yapının yetersizliği nedeniyle günde 3 ile 7 saat arasında kesintilerle karşılıyor. Elektrik kesintileri nedeniyle ürünlerini sulamada sıkıntı yaşayan çiftçiler ürünlerinin tarlada yandığını ve kuruduğunu ifade ediyor. Bu durumu protesto eden çiftçiler bugün öğle saatlerinde Şanlıurfa-Mardin Karayolu’nu traktörleriyle trafiğe kapatarak eylem yaptılar.

BU İNSANLARIN TEK DERDİ ÜRETMEK

Konuyla alakalı sosyal medya hesaplarından görüntüleri paylaşan ve tepki gösteren CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, “bu insanların tek derdi üretmek ancak AKP her zaman olduğu gibi çiftçiden yana değil, sermayeden yana oldu” diyerek tepki gösterdi.

Çiftçilerin yaptığı eyleme ekiplerin Toma’larla, Kirpi’lerle gittiğini ifade eden Aydınlık, “sanki Suriye’ye operasyona gidiyorlar. Yahu hiç mi utanmıyorsunuz milletle askeri karşı karşıya getirmeye, çiftçi sesini duyurmak için daha ne yapsın” diyerek sözlerine devam etti.

Yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle zor durumda olduklarını ifade eden çiftçiler “millet artık bezmiş. Çiftçi borçlu, çiftçi rezil, çiftçi perişan artık sesimizi duyun” diyerek eylemlerine “Ak Parti istifa” sloganları atarak devam etti.

Çiftçilerin eylemi nedeniyle uzun süre trafiğe kapalı olan Şanlıurfa-Mardin Karayolu’nda kilometrelerce kuyruk oluştu ve Kolluk Kuvvetlerinin bölgeye intikal etmesiyle birlikte eylem sonlandırılarak karayolu yeniden trafiğe açıldı.

 


Etiketler: 91 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir