BİRECİK’TE TRİPORTÖR DAĞITIMI

Birecik’tw At arabaları dönüşüyor projesi kapsamında motorlu triportör dağıtımı yapıldı.

Birecik’te At arabalarının motorize edilmesi projesi triportör dağıtım töreni ile Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Şehit polis Memuru Ali Kılıç parkının açılışı törenle yapıldı.

Açılış ve Triportör dağıtım törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yanı sıra Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Başkan Yardımcısı Reşat Uzun, STK temsilcileri, Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Birecik ilçesinin 50 yıllık sorunlarını çözerek yolumuza devam ediyoruz diyen Başkan Beyazgül, “Ankara ile temaslarımız kapsamında Birecik’in imar planını çıkardık. Birecik Belediye Başkanımızla birlikte bu işi yürüttük. Sahil ile ilgili bir ışıklandırma yapılması için talimat verdim ihalesi çok yakında yapılacak. Bir hayvan borsamız olsun istediler. Yer temini yapıldı. İhaleye gönderilmesi talimatını verdim. Birecik’te sebze hali halen şehrin içerisinde kalmış durumda onun da yerini ayarladık. İnşallah çok kısa bir süre sonra sebze halinin de ihalesini yapacağız. Başkan Beyazgül ayrıca Birecik’te kentsel dönüşüme de ihtiyacın olduğunu sözlerine ekledi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ve Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam da birer konuşma yaparak Birecik’e yapılacak yatırım ve hizmetlerin devam edeceğini belirttiler.

Konuşmaların ardından Birecik Belediyesi tarafından düzenlenen At arabalarının motorize edilmesi projesi triportör dağıtım töreni gerçekleştirildi. Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Şehit polis Memuru Ali Kılıç parkının açılışı yapılarak hayırlı olsun dilekleri paylaşıldı.


Etiketler: 30 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.