Başkanı Metin Baydilli’den 21 Ekim Dünya Gazeteciler günü mesajı

metmetin baydilliin baydilli

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli 21 Ekim Dünya Gazeteciler günü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli 21 Ekim Dünya Gazeteciler günü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınlayarak vatandaşların en doğru ve hızlı haberi alması için çalışan gazetecilerin gününü kutladı.

Başkan Baydilli mesajında şunları dile getirdi:

“Demokrasinin temel yapılarından olan basın, şeffaf toplumun en önemli temsilcisidir. Gazeteciler kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.

Biz de Karaköprü Belediyesi olarak Şanlıurfa’da bir ilk olarak ‘Yerel Basın ve İletişim’ müzesini kuruyoruz. Burada Şanlıurfa’da görev yapmış, emek vermiş basın mensuplarını hatırlamak, ebediyete intikal etmiş gazetecilerimizi anmak için onların geçmişten günümüze meslek hayatında kullandıkları malzemelerini müzemizde sergileyeceğiz. Müzemiz bitme aşamasında olup inşallah en kısa sürede hizmete açacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle görevini özveriyle ve fedakarca yürüten tüm gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyorum.

 


Etiketler: 465 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir