altın ve para dolu çantasını unuttu

Şanlıurfa’da bir yolcunun otobüsün yakıt almak için durduğu petrol istasyonunun tuvaletinde unuttuğu altın ve para dolu çantası, sahibine teslim edildi.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde İstanbul’dan Şanlıurfa’ya giden yolcu otobüsü, yakıt almak için Suruç ilçesi yakınlarındaki bir petrol istasyonunda durdu.

Hasta eşini lavaboya götüren Vecihe Kınıfır, altın ve para dolu çantasını tuvaletin kapısına astı. İhtiyacını gideren eşinin kolundan tutan Kınıfır, çantasını unutup otobüse geri döndü.

Otobüs gittikten sonra tuvalete giden Kızılhöyük kırsal Mahalle Muhtarı Şahin Akbaş, kapıya asılı çantayı gördü. Çantanın fermuarını açan muhtar, içerisinde altın ve para olduğunu fark edince durumu petrolün sahibi olan akrabası Mahmut Akbaş’a iletti. Çantayı alan şahıslar, muhafaza altına alarak kısa süre önce orada yakıt alan otobüslerin bağlı olduğu firmalarla irtibata geçti.

Şanlıurfa’daki bir firma ile yapılan görüşmede çantanın İstanbul’dan Şanlıurfa’ya giden bir otobüsün yolcusuna ait olduğu belirlendi. Çantadaki altın ve paraları çıkartan şahıslar, hepsini saydıktan sonra çantaya geri koyarak sahibinin gelmesini bekledi.

Özel bir araçla petrol istasyonuna gelen Vecihe Kınıfır, çantadaki altın ve paraları çıkarıp kontrol etti. Altın ve paralarının tam olduğunu gören Kınıfır, çantayı bulan muhtar ile muhafaza altına alan petrol istasyonu sahibine teşekkür etti.


Etiketler: 27 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.