açılışa sayılı günler kaldı

Viranşehirli gençlerin geleceğe daha donanımlı bireyler olarak hazırlanmaları amacıyla onlara daha rahat ve güvenli alanlarda ders çalışma imkanları sunan Viranşehir Belediyesi, Hürriyet Mahallesine gençlik merkezi kazandırdı.

Toplam 7 bin 281 metrekare alan üzerine inşa edilen, 480 metrekare kapalı alanlı ve içinde 5 derslik, bir konferans salonu ve idari birimlerin yer aldığı gençlik merkezi, açılış için gün sayıyor.

Cephe ve iç mimarinin titizlikle düşünüldüğü ve tasarlandığı gençlik merkezinde incelemelerde bulunarak hizmete açılması ile gençlerin yeni uğrak noktası olması planlanan gençlik merkezindeki son durumla ilgili yetkililerden bilgi alan Belediye Başkanı Salih Ekinci, Viranşehir gençliği için büyük bir projeyi daha hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin girişimleri sonucu Viranşehir ilçesine toplam 200 milyon tutarında 43 adet tesis daha kazandırılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle yapılacak olan ve bin 500 kişilik spor salonunun da yer aldığı projeler için yakın zamanda ihale yapılması bekleniyor.


Etiketler: 51 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.