Yasak günü elektriksiz kaldılar

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı olan cumartesi ve Pazar günleri elektrik dağıtım şirketi olan DEDAŞ’ın bakım nedeniyle elektrikleri kesmesi vatandaşların tepkilerine neden oldu.

Suruç ilçesine bağlı Yukarı Bostancılar Aşagı Bostancılar,Orta Bostancılar, Yanaloba, Kanatlı, Zeyrek, Aşagı alacik , Yukarı karıncalı, Aşağı karıncalı, Çomaklı, Karahöyük, Ezgil, Yukarı alacık ve Harmanalan köy Muhtarları araya gelerek Dedaş’ın Sokağa çıkma yasağının olduğu Cumartesi ve pazar günleri Sabah 06 ile Akşam 18:00 arasında elektrik kesintisine isyan ederek Dedaş tarafından zulüme maruz kaldıklarını belirtiler.

 

Muhtarlar adına bir açıklama yapan Mustafa TÜZÜN, “Bugün 12 Aralıkta virüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı var ama maalesef saat 06.00 dan bu yana ELEKTRİK YOK, çoğu zaman elektrikte yaşanan kesintileri ifade ediyorum. Akşam oldu yine yok, gelir mi? gelmezmi ? Allah bilir” dedi.

 

Mustafa Tüzün, “Su olmayınca da maalesef temizlik de olmuyor ancak sokağa çıkma yasağında elektrikler kesilince virüsmü kesiliyor, elektrikte covid 19 virüsümü var, bu meçhul Dicle Elektrik şirketin zulmüne, talanına, gaspına dur diyecek bir yetkili yokmu?

Burada bulunan bütün köy muhtarları ve kanaat önderleri olarak bir an önce bu haksızlığın araştırılmasını Devletimizin yetkililerinden talep ediyoruz.”dedi


Etiketler: 570 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir