Suruç’ta zam yağmuru devam ediyor!

suruc-birlik-zam-yapti

Suruç Fırıncılar odası başkanlığının ekmek fiyatlarına yaptığı zamla startı verilen zam yağmuru devam ediyor. Ekmek ve Ciğer’den sonra şimdi de Suruç birlik %20 zam yaptığını duyurdu.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinden zam haberleri gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Suruç Fırıncılar, Lokantacılar, Kahveciler ve Pastaneciler odası başkanlığından ekmek fiyatlarına  %25 zam kararı almıştı.

%20 zam geldi

Bu zam haberinden sonra Suruç’a bağlı Aligör köyünde ki Lokantacı esnafı fiyatlarına zam yaparak 12,50TL olan Ciğer’e 2,5TL zam yaparak Ciğer fiyatlarını 15 Lira yapmıştılar.

Gelen bu zam haberlerinden sonra Şanlıurfa-Suruç arası yolcu taşımacılığı yapan ve bu hattı tekelinde tutan Suruç Birlik kooperatif zam yaptıklarını duyurdu. 8TL olan Suruç-Şanlıurfa ücreti %20 zamla 10TL oldu. Bu durumda Suruç ilçesinden Şanlıurfa’ya gelip ilçeye geri dönecek olan bir vatandaşın toplamda cebinden 20TL çıkacak.

Zamlar denetime tabi tutulmuyor

Son bir haftadır başlayan zam furyası odaların ve kooperatiflerin kendi içlerinde aldıkları kararların yansımasıdır. Zam kararları hiçbir denetime tabi tutulmadığı gibi yapılan zamlarda halkın alım gücü hesaplanmadan yapılıyor.

 

# Cinsi fiyatı
1 Şanlıurfa – Suruç 10 TL
2 Suruç – Şanlıurfa 10 TL
3 Suruç – Organize 7 TL
4 Organize – Suruç 7 TL
5 Suruç – Organize 5 TL
6 Organize- Şanlıurfa 5 TL
7 Yolda indir bindire 5 TL
8 Suruç – Aligör 3 TL

Etiketler: 1182 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir