Suruç’ta zam yağmuru devam ediyor!

suruc-birlik-zam-yapti

Suruç Fırıncılar odası başkanlığının ekmek fiyatlarına yaptığı zamla startı verilen zam yağmuru devam ediyor. Ekmek ve Ciğer’den sonra şimdi de Suruç birlik %20 zam yaptığını duyurdu.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinden zam haberleri gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Suruç Fırıncılar, Lokantacılar, Kahveciler ve Pastaneciler odası başkanlığından ekmek fiyatlarına  %25 zam kararı almıştı.

%20 zam geldi

Bu zam haberinden sonra Suruç’a bağlı Aligör köyünde ki Lokantacı esnafı fiyatlarına zam yaparak 12,50TL olan Ciğer’e 2,5TL zam yaparak Ciğer fiyatlarını 15 Lira yapmıştılar.

Gelen bu zam haberlerinden sonra Şanlıurfa-Suruç arası yolcu taşımacılığı yapan ve bu hattı tekelinde tutan Suruç Birlik kooperatif zam yaptıklarını duyurdu. 8TL olan Suruç-Şanlıurfa ücreti %20 zamla 10TL oldu. Bu durumda Suruç ilçesinden Şanlıurfa’ya gelip ilçeye geri dönecek olan bir vatandaşın toplamda cebinden 20TL çıkacak.

Zamlar denetime tabi tutulmuyor

Son bir haftadır başlayan zam furyası odaların ve kooperatiflerin kendi içlerinde aldıkları kararların yansımasıdır. Zam kararları hiçbir denetime tabi tutulmadığı gibi yapılan zamlarda halkın alım gücü hesaplanmadan yapılıyor.

 

#Cinsifiyatı
1Şanlıurfa – Suruç10 TL
2Suruç – Şanlıurfa10 TL
3Suruç – Organize7 TL
4Organize – Suruç7 TL
5Suruç – Organize5 TL
6Organize- Şanlıurfa5 TL
7Yolda indir bindire5 TL
8Suruç – Aligör3 TL

Etiketler: 1112 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir