Suruç Lisesi öğrencileri başarıdan başarıya koşuyor

Suruç ilçesinde bulunan Suruç Gap Anadolu Lisesi öğrencileri il düzeyinde katıldıkları yarışmalardan birçok başarıya imza atarak adından söz ettiriyor.

Okulun Berfin Tavas isimli öğrencisi il genelinde yapılan İstiklal Marşı yarışmasında dereceye girmiş, Emirkan Caymaz isimli öğrenci ise Milli atletlerin de katıldığı 11 Nisan Urfa’nın kurtuluşu on bin metre maraton koşusunda ilk 10 a girerek madalya kazandı.

Yine okulun öğrencilerinden Rahime Nehir Şahin, 23 Nisan Ulusal egemenlik Kompozisyon yarışmasında ilçe birincisi olarak okulun başarılarından söz ettirmiştir.

 

 

Akıl oyunların ilk üçü Suruç lisesinden

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye geneli yarışmasının il elemelerinde dereceye giren ilk üç öğrencide Suruç Gap Anadolu Lisesi öğrencilerinden olması nedeni ile Suruç Gap Anadolu Lisesi öğrencileri Şanlıurfa’yı temsilen Türkiye finallerine gitme hakkı elde etti.

 

“Teşekkür ediyoruz”

Konu ile ilgili görüş bildiren takım kaptanı Emirkan Caymaz, ”Çalışmalarımızda gerek öğretmenlerimizden gerekse Okul yönetiminden sınırsız destek görüyoruz, çalışmalarımızda teşvik edici oluyor bu destekler.  Kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

 

“Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz”

Okul müdürü Barış KENDİRCİ, öğrencilerin Pandemi döneminde kısmi kısıtlanan sosyal ve sportif alanlarda da ciddi başarılar ortaya koyduğunu bunu akademik başarı ile taçlandıracaklarına olan inancını dile getirdi.

Okul müdürü Kendirci, Yüksek ahlakla donanmış bir Suruç gençliği tahayyül ettiklerini, muhayyilesinde ahlak, adalet, dürüstlük erdemleri olan akademik başarı ile taçlanmış gençliğe muhtaç olduklarını bunu başarmak için çalıştıklarını ifade etti.

 

Suruç Gap Anadolu Lisesi okul müdürü Barış Kendirci, ”Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Gerek üniversite yerleşme sayısında ki yükselişler gerekse sportif alanlarda ki başarılar biz eğitimcileri mutlu etmektedir.  Biz öğrencilerimizin üniversiteye yerleşme oranlarını daha yükseğe çıkarmak için çabalıyoruz, bu çabalarımızın karşılığını alabildiğimizi görmek bizi sevindiriyor.  Sportif çalışmalarda neredeyse Şanlıurfa’yı tek başına temsil edecek potansiyeline geldi okulumuz, bu başarıda şüphesiz alanlarında yetkin eğitimcilerimizin gayretlerinin payı mevcuttur. “dedi.


Etiketler: 607 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.