Siirt’e 5 büyüklüğünde deprem

Siirt’in Kurtalan ilçesinde 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlçeye bağlı Karabağ köyünde hasar oluştu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Siirt’in Kurtalan ilçesinde saat 08.45’te 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Deprem, yerin yaklaşık 14 kilometre derinliğinde gerçekleştiği açıklanırken Şırnak, Şanlıurfa ve Diyarbakır gibi şehirlerden de güçlü bir şekilde hissedildiği öğrenildi.

 

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, depremde hafif şekilde yaralanan 1 kişinin tedavisinin sürdüğünü söyledi. Ekiplerin bölgede hasar tespit çalışmasını sürdürdüğünü anlatan Vali Hacıbektaşoğlu, “Şu anda 1-2 yapıda orta hasar diyebileceğimiz hasar var. Kurtalan merkezde yine bir yapıda orta hasarlı diyebileceğimiz bir yapımız bulunmakta. Can kaybı yok, mal kaybı ise küçük boyutta. Bir yaralı vatandaşımız var. Evde dengesini kaybedip düşmesiyle kolunu kırıldı. Tedavisi yapılıyor. Bütün ekiplerimiz sahada hasar tespitlerini yapıyor. Siirt merkezde bütün barajlarımızın kontrolleri yapıldı. Allah’a şükür hiçbir sıkıntı yoktur. Hasar tespit çalışmaları yapılıyor. Zararlar karşılanacak” dedi.


Etiketler: 318 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir