Savcı; Koronavirüs’e yakalanan mahkûm yok

urfa-virus-mahkum-yok

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, 1 ve 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunu ziyaret etti.  Koronavirüs nedeni ile izole edilen personellere tatlı ikramında bulunan savcı Öztoprak, tedbirler sayesinde bu kurumlarda pozitif virüs vakasının görülmediğini açıkladı.

 

​Başsavcı Öztoprak, kapalı ceza infaz kurumlarını ziyaret ederek, Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Adalet Bakanlığının talimatları doğrultusunda Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirleri de yerinde inceledi. İzole altında bulunan İnfaz Koruma Memurlarına tatlı ikramında bulunan Başsavcı Öztoprak; “Bilim kurulunun tavsiyeleri ve bakanlığımızın talimatları ile Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında hepiniz büyük bir özveri ile çalıştınız. Cumhuriyet Başsavcılığımızca alınan ilave tedbirler sayesinde şu an itibariyle iki kurumumuzda da Covıd-19’a yakalanan hiçbir hükümlü ve tutuklumuz bulunmamaktadır. Bu başarıda emeği geçen kurum müdürlerimiz ve sizlere disiplinli ve özverili çalışmalarınızdan ötürü teşekkür ediyoruz. Maske, mesafe ve temizlik kuralına sıkı bir şekilde riayet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

​Kendilerini ziyaret eden Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak’a teşekkür eden kurum personelleri, bu zor süreçte ellerinden gelen çabayı göstereceklerini ifade etti. Kurumlarda alınan tedbirleri inceleyen Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak’a Cumhuriyet Savcısı Çağdaş Akı, 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Yılmaz Topal ve 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Fatih Sertaç Çelik’te eşlik etti.


Etiketler: 346 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir