Şanlıurfa kendi betonunu üretecek

urfa-belediye-beton-uretim-beyazgul

Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi beton üretim santralini yenileyerek modernize etti. Yenilenen beton üretim tesisi saate 90 m3 beton üretecek kapasiteye geldi.

Daha önce belediye bünyesinde bulunan iş makinalarını yenileyen büyükşehir belediyesi şimdi de beton santralini yenileyerek belediye bünyesinde bulunan iş üretim ekipmanlarını modernize etti.

Saatte 90 m3 kapasiteli beton üretecek duruma getirilen santral Büyükşehir’e ait hizmet veren BELTAŞ A.Ş tarafından işletilecek. Tamamıyla elektronik ve otomatik bir ortamda üretim yapan santral sayesinde Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç duyduğu betonunu kendisi imal edecek.

Beyazgül; “Kolları sıvadık”

Şehrin altyapısını yenilemek ve geliştirmek için öncelikle iyi bir araç ve makine parkına ihtiyaç olduğunu söyleyen Başkan Beyazgül, “Bu ihtiyaçlarımızı göz önünde bulundurarak ilk olarak çevreye duyarlı, doğalgaz ile çalışan asfalt plentimizi kurduk. Saatte 240 ton asfalt üretimine başladık. Ardından yeni Tır ve kamyonlarımızı satın aldık ve Şanlıurfalılara hizmet için kollarımızı sıvadık. Bugünde taşımasını sağladığımız hizmete açtığımız beton santrali ile saatte 90 metre küp beton üretimi yapacağız.” dedi.


Etiketler: 404 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir