Karaköprü’de yeşil alanlar çoğalıyor

urfa-belediye-beton-uretim-beyazgul

Şanlıurfa merkez ilçesi Karaköprü’de, son 4 yılda 500bin metrekare alan yeşile büründü. Bu dört yıllık zaman içinde 350bin cıvarı ağaç ekildiği kaydedildi.

Karaköprü ilçesi Şanlıurfa’da en fazla yeşil alanın bulunduğu ilçe olurken, ilçede toplamda 125 park bulunmakta. Bu parklar toplamda 850 bin metrekare alanı kapsamaktadır. Karaköprü belediyesi tarafından son bir yıl içerisinde 11 adet park ilçeye kazandırılırken, yapımı süren ve yakında faaliyete girecek olan 6 adet park bulunuyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, insanın havaya, suya ihtiyacı olduğu gibi yeşil alana da ihtiyacı olduğunu belirterek, Karaköprü’nün her yıl nüfusunu katlayan bir şehir olmasından dolayı yeni yeşil alanlara her zaman ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

 

Başkan Baydilli; “Karaköprü ilçemiz 200 bini aşan nüfusuyla gerçekten gözde bir ilçe haline geldi. Biz yeni yapılaşmalarla ilçenin tamamen betonarmeye dönüşmemesi için yeşil alan sayımızı artırmak için bir seferberlik başlatmıştık. Görevde olduğumuz sürede de Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz her yıl üstüne katarak ilçeye yeni yeşil alanlar kazandırılması için çalışıyor.

2020 yılı pandemi nedeniyle sıkıntılı geçse de biz yeni yeşil alanlar kazandırmak, elimizdeki yeşil alanları korumak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yem yeşil Karaköprü hayalimizi gerçekleştirmek adına, daha fazla yeşil, daha fazla oksijen ve sağlık adına yeşil alan çalışmalarımız hız kesmeyecektir.

Her mahallemizde gerekli görülen yerlere küçüklü büyüklü yeşil alanlar, parklar, yaşam ve oyun alanları kazandırarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam edeceğiz.” dedi

#Karaköprü Haber

#video

 


Etiketler: 574 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir