O vicdansız tutuklandı

Şanlıurfa Eyyübiye ilçesinde sokakta oynayan bir çocuk esnaf tarafından darp edildi. Çocuğu yere çarpan vicdansız sosyal medyada gündem olurken Şanlıurfa valiliği söz konusu şahsın tutuklandığını ve mağdur çocuğa ve ailesine gerekli her türlü maddi ve manevi sosyal destek sağlanacaktır denildi.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Haleplibahçe Mahallesi’nde sokakta oynayan çocuklara kızan esnaf M.A, kovaladığı gruptaki çocuklardan birisini yakaladı. Yakaladığı çocuğu tokatlayan esnaf hırsını alamayınca çocuğu kaldırıp yere vurdu. Kan dondurucu anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansırken söz konusu şahıs göz altına alındıktan sonra tutuklandı.
Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından polis M.A.’yı gözaltına aldı. M.A. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
M.A, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince “çocuğa karşı darp” gerekçesiyle tutuklandı.

Valilik: Destek sağlayacağız

Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, şiddet olayının önceki gün meydana geldiği belirtildi. Küçük çocuğun darp edilişine ilişkin görüntülerin vicdanları yaraladığına yer verilen açıklamada, “Yaşanan üzücü olaya maruz kalan evladımız ve ailesiyle irtibata geçilmiştir. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz tarafından mağdur çocuğumuza ve ailesine gerekli her türlü maddi ve manevi sosyal destek sağlanacaktır.” ifadeleri kullanıldı.


Etiketler: 396 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir