Musa Orhan tahliye edildi

yine-serbest-birakildi

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı, 18 yaşındaki İpek Er’e cinsel saldırıda bulunarak ölümüne neden olmakla suçlanan uzman çavuş Musa Orhan’ın tahliye kararına itiraz etti.

İpek Er’in vefatından sonra göz altına alınıp adli kontrol şartı ile salıverilen Musa O. Twitter kullanıcıları sayesinde tutuklanmıştı. Musa Orhan’ın avukatı Dr. Mehmet Erkan Akkuş; tutuklama kararına itiraz etti. Avukat Akkuş, itiraz dilekçesinde müvekkilinin kaçma şüphesinin bulunmadığını öne sürdü. İtirazı Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesi değerlendirdi. Mahkeme, Avukat Akkuş’un itiraz dilekçesinde belirtilen hususları yerinde görerek Orhan’ın tahliyesine karar verdi.

 

Avukat, Müvekkilinden başka herkesi suçladı

Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Musa’nın beraat etmesiyle değil, gencecik kızın şüpheli ölümündeki sır perdesinin aydınlatılması ve Türk Askerine iftira atanların kanun önünde hesap vermesi ile avukatlık görevimi yapmış olurum” dedi.

Savcılık tekrar harekete geçti.

Olay savcılığa intikal ettiği günden bu yana tutuklama isteğiyle mahkemeye sevk edilirken Mahkemenin kararları tahliyeye yönelik oluyor. Bunun üzerinde savcılık yeniden tutuklama talebinde bulunuyor. Son olarak dün akşam tahliye edilen Musa Orhan için savcılık bugün tekrar harekete geçti.

Sanatçılardan büyük tepki

Yüz binlerce vatandaş karara sosyal medya üzerinden tepki gösterirken topluma mal olan sanatçı ve ünlüler konuya sessiz kalamadılar. bir çok sanatçı şahsın tutuklanmasını talep eden mesajlar yayınladı.


Etiketler: 1074 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir