Libya halkının İŞİD ile mücadelesi Suruç’ta dizi olarak çekiliyor

Terör örgütü İŞİD ile Libya halkının mücadelesini konu alan belgesel tarzı dizi Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde çekiliyor.

Yaklaşık bir aydır Suruç ilçesinde çekimleri devam eden belgesel dizisi, Libya Kurtuluş Ordusunun terör örgütü İŞİD ile olan mücadelesini konu alıyor. Yaklaşık 6 hafta daha çekimleri devam edecek olan dizi Libya da yayınlanacak.  Suruç ilçesinin coğrafi ve bina yapıların Libya ile benzer olması nedeni ile Suruç’ta çekilmeye karar verilen dizide birçok ülkeden oyuncu katılım sağlıyor.

 

Çekimler içinde aksiyon sahnelerinin bol bol yer aldığı dizi de, tank ve bir çok askeri ekipman kullanılıyor. Filmin ana karakter oyuncuları Libya asıllı oyuncular olurken yan roller için ise kimi Suruçlu filmde kendine yer buldu.

Belgeselin basın ilişkiler sorumlusu Tan Ander,”Suruç halkına, Şanlıurfa valimize ve Suruç ilçe kaymakamınız Kenan Aktaş’a çok teşekkür etmek istiyorum. Suruç halkı her konuda bize yardımcı oluyor.  Bu tarz büyük bir işin çekimleri sırasında çevreye rahatsızlık veriliyor olabilir. Suruç halkı dekordan tutun da nereye nasıl gideceğimiz konularına kadar her alanda bize yardımcı oluyor. Bu da rahat bir çalışma ortamı bize sağlıyor. Keyifli bir iş çıkmasına yardımcı olan Suruç halkına teşekkürü bir borç biliriz” şeklinde konuştu.


Etiketler: 2686 okunma

One Comment “Libya halkının İŞİD ile mücadelesi Suruç’ta dizi olarak çekiliyor”

  • Arda

    says:

    Ben arda bende filim de oynamak istiyorum lütfen

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir