Hafta sonları dışarı çıkma yasağı geldi

Koronavirüs salgının arması ile bir çok yasak kararı alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hafta sonları saat 10.00 ile 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacak” dedi.

Tedbirler kapsamında hafta sonları 10:00 ile 20:00 arası dışındaki saatlerde sokağa çıkma yasağı geldi.

Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Hafta sonları 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak” ifadelerini kullandı.

“Salgının seyri tırmanışını sürdürürse hepimiz için can acıtıcı neticelere yol açan tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir” diyen Erdoğan şunları söyledi:

“Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek.

Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek. Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.” dedi.


Etiketler: 358 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir