Gaziantep Şanlıurfaspor’u istiyor

Şanlıurfalıların gönlünde ligler şampiyonluğunu hasret bırakan Şanlıurfaspor, kulüp içinde ki sorunlar ve borçlarla uğraşırken ilginç bir teklif  Gaziantep’den geldi.

Şanlıurfa’yı ziyaret eden Gaziantepspor kulübü başkanı Suruçlu iş adamı Hasan Şahin Şanlıurfaspor’a talip olduğunu açıkladı. Şanlıurfa’da kimi ziyaretlerde bulunan Gaziantepspor başkanı Şahin, Şanlıurfaspor’un içinde ki sorunları 6 günde çözebileceğini iddia etti.

Şanlıurfa da ki yerel medyayı da ziyaret eden Şahin; ” 6 Gün gibi kısa bir sürede Şanlıurfaspor’un içinde ki bütün sorunları çözebiliriz. Ancak Şanlıurfa spor’u biz ayağa kaldırabilriz” dedi.

Urfalı ne diyecek?

Çalışkanlığı Türkiye de marka haline gelen Gaziantep’in sürekli Şanlıurfa’ya ait değerlere sahip çıkması Şanlıurfalıların tepkisine neden oluyor. Daha önce basında Pide ekmek, Lahmacun, Fıstık, İsot gibi konularda karşı karşıya gelen iki şehir son olarak Halfeti ve Birecik ilçelerinin Gaziantep’e bağlanacağı söylentileri üzerine sosyal medya tartışma konusu olmuştu.

Hasan Şahin Kimdir?

Gaziantepspor’un liglerden düşmesiyle istifa eden İbrahim Kızıl’ın yerine başkan adayı olan Hasan Şahin başkanlık yarışını kazanarak Gaziantepspor başkanı seçildi. Suruçlu iş adamı olan Hasan Şahin, Şanlıurfa Kapaklı Pasajının ilk esnaflardan olup Gaziantep ve Şanlıurfa’da bir çok yatırımları bulunmaktadır.


Etiketler: 459 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir