Yoğun bakım çalışanlarının destansı mücadelesi

 

Kovis-19 salgına karşı mücadelede en ön saflarsa savaş veren sağlık çalışanlarının yükü daha da ağırlaşıyor. Hastaların hayata tutunma şansını artırmak için gecesini gündüzüne katan yoğun bakım çalışanları görevlerini fedakarlıklarla sürdürmeye devam ediyor.
Korona virüs salgını ile hastaneler de ki yoğun bakım ünitelerin de ki çalışma stilinin de değişmesi ile yoğun bakım çalışanları hem tedavi görevinini sürdürürken hemde hastaların bakım, beslenme ve psikolojik destek ihriyaçlarını karşılıyor. Ziyaretçileirin kabul edilmediği yoğun bakım ünitelerinede güvenlik nedeni ile takılan maske, eldiven, yüz siperliklerinin altında saatlerce çalışan yoğun bakım ünitesi virüsün bulaşma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyorlar.

Hayat normalleşmiş olsa bile hastalık devam etmekte

Corona virüs hastalarının tedavi edilebilmesi için öncelikli olarak sağlık çalışanlarının kendilerini koruması gerektiğini belirten Uzm.Dr. Ahmet BİNDAL yaptığı açıklamada, “Hayat normalleşmiş olsa bile hastalık devam etmekte. Bu yüzden yakın temas ve maske kullanımı son derece önemli. Bizler burda çok ağır tablolarla çok ağır solunum yetmezliği ile karşı karşıyayız ve bu hastaların öncesinde bilinen ek hastalıkları yok ve buraya ağır solunum yetmezliği ile gelmekte” dedi. Uzm Dr. Ahmet BİNDAL uyarılarda bulunarak Bana birşey olmaz demeyin maskemizi kullanalım yakın temastan kaçınalım ifadelerine yer verdi.


Etiketler: 673 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir