Samet Demirli
Samet Demirli Biyografisi


Başkan Canpolat kültür ve millet bahçesini inceledi

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karşıyaka Mahallesi ve Devteyşti ile Süleymaniye Mahallelerinde yapımı devam eden projeleri inceledi. Başkan Canpolat, İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi ve Millet Bahçesi projelerinin kısa sürede tamamlanacağının müjdesini verdi. Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan ile Karşıyaka Mahallesinde yapımı devam eden İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi ve Devteyşti ile […]

8. Şanlıurfa Gıda Tarım Ve Hayvancılık Fuarı 2 Aralıkta Kapılarını Açıyor

GAP ile birlikte gelişen tarımın başkenti Şanlıurfa, 2 – 5 Aralık tarihleri arasında 8. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarına ev sahipliği yapacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, verimli topraklarıyla tarımın merkezi konumunda bulunan Şanlıurfa’da fuarlar düzenleyerek kent ekonomisine canlılık kazandırmaya devam ediyor. 2-5 Aralık tarihleri arasında Şanlıurfa Fuar Merkezinde ziyaretçilerine kapılarını açacak olan “8. Şanlıurfa Gıda Tarım […]

Aşıda 35. hafta

Türkiye’de toplam nüfusun yüzde 61,2’si, küresel boyutta ise Dünya nüfusunun yüzde 41,7’si ilk doz aşıyı yaptırdı. (Harita: Sağlık Bakanlığı)

Şanlıurfa’da Okul Servis Araçları Denetlendi

Okul servislerini tek tek durduran ekipler, servis şoförlerinin yönetmelikte belirtilen şartları taşıyıp taşımadığı denetlenirken araçlarda dur levhasının bulundurulması gerektiği, okul taşıtı logosunun olup olmadığı da incelendi.

Sayı arttı, bakan uyardı

Sağlık Bakanı Koca, ”Tabloda durum tıpkı bugünkü gibi devam ederse, 2 haftada en az 335.000 yeni vakamız, 4.000 yeni can kaybımız olur” dedi. (Harita: Sağlık Bakanlığı)

Okulda Pandemi Riskini Azaltacak 13 Önlem !

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) okullarda bulaş riskini en aza indirecek kritik öneme sahip 13 maddeyi açıkladı.

Kursiyerlere “Helikopter Ebeveynlik” Uyarısı

Çocuğuna karşı aşırı kontrolcü davranan, sorunlarını onun yerine kendisi çözen, sorun yaşamaması için uygun zemin hazırlayan aile bireylerin helikopter ebeveyn olarak nitelendirildiğini aktaran Sosyolog Birgül Polat anne ve babaları çocukların kendilerini tanımaya ve sorumluluk duygusunu kazanmasına fırsat tanınması konularında uyardı.

Büyükşehir’den Balıkçılara Tam Destek

Şanlıurfa’da Atatürk Baraj Gölü başta olmak üzere komşu çevre illerin baraj göletlerinde yürütülen balıkçığın daha da yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde bulunan Ulaşım Daire Başkanlığı İç Sular Şube Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla balıkçıların çalışma standartları iyileştiriliyor.

Eski Sağlık Bakanı Akdağ’dan Önemli Uyarı !

Sağlık Sen’in düzenlediği etkinlikte konuşan Eski Sağlık Bakanı ve Meclis Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof.Dr. Recep Akdağ, “Sağlıkta istihdam açığı kapanmış değil” uyarısı yaptı.

Yaz Spor Okulları Başlıyor

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü, okulların tatil olmasıyla birlikte çocukların yaz aylarında vakit geçirmeleri için yaz spor okullarını açıyor. Gençleri spora kazandırmak, spor alışkanlığı kazanmaları amacıyla yaz spor okullarında; masa tenisi, badminton, basketbol, yüzme, voleybol, tekwando, branşlarında eğitimler verilecek. Tüm branşlarda 7-14 yaş aralığındaki çocukların yer alırken, tüm branşlar için sağlık raporu gerekmektedir.

Aşıda Nüfusun yarısına az kaldı

Türkiye’de 173 gündür süren uygulamada toplam aşı dozu 52 milyonu aştı. Yüzde 42’lik ilk doz uygulamasıyla nüfusun yarısına yaklaşıldı. (Harita: Sağlık Bakanlığı)

Bakkal ve Marketlere dennetim

Zabıta Müdürlüğüne bağlı motorize ekipler tarafından ilçe genelinde market ve bakkallardaki denetimler devam ediyor. Cengiz Topel ve İpekyol mahallelerinde gerçekleştirilen denetimlerde, zabıta ekipleri; işyeri açma ruhsatı ve hijyenle ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol etti. Denetimlerde farklı işyerlerinde son kullanma tarihi geçmiş 222 ürün ele geçirdi. İmha edilmek üzere ürünlere el koyan ekipler, işyerleri hakkında cezai işlem uyguladı.

Haliliye Belediyesinden Sanat

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, “kültür ve sanatın kalbi Haliliye” sloganıyla emeğin, sanata dönüştüğü kurslar açmaya devam ediyor. Kadın destek, millet evleri ve gençlik merkezlerinde yüzlerce kadın, açılan bir birinden farklı kurslarla hem meslek öğreniyor, hem de sanat eserleri oluşturuyor. Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezinde açılan geri dönüşüm, mobilya boyama kursunda da, emek sanata dönüşüyor. Kursa katılan kadınlar; evlerinde eskiyen ürünleri veya ahşap ürünleri, alanında uzman eğitmenden aldıkları eğitimle bambaşka bir görünüme kavuşturuyor.

Karaköprü Okuma Evine Gençlerin Odağında

Karaköprü Belediyesi’nin eğitime kazandırdığı okuma evleri sınavlara hazırlanan ve ders çalışan gençlerin uğrak yeri haline geldi. Gençler ders çalışma ortamı sağladığı için Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler

Üçüncü Doz Aşı Başladı !

Üçüncü doz aşı başladı. Sağlık Bakanlığı aşı programında yeni bir evreye daha geçti. Sağlık çalışanları ve 50 yaş üzerindeki vatandaşlar 1 Temmuz tarihinden itibaren üçüncü doz aşı için randevu almaya başladı. Aşı seçimi vatandaşa bırakıldı. 

Şanlıurfa’da Evde Aşı Uygulaması Başladı

Koronavirüs salgınını önlemek ve toplumsal bağışıklığı en üst seviyeye çıkarmak amacıyla ülke genelinde başlatılan aşılama çalışmaları hızla devam ederken, Şanlıurfa’da randevusuz aşı uygulamasından sonra evde aşılama çalışmaları da başlatıldı.

Lgs Sınav sonuçları açıklandı!

Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) katılan bir milyonu aşkın öğrencinin heyecanlı bekleyişi sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı 6 Haziran’da gerçekleştirilen zorlu sınavın ardından  2021 için bugünün tarihini işaret etmişti. MEB’den bu sabah saatlerinde yapılan açıklamaya göre, ekranının erişime açıldığı duyuruldu. 2021 LGS lise sonuçları E Okul ve meb.gov.tr adresinden sorgulanabiliyor 2020 2021 ortaokul son sınıf öğrencilerinin girdikleri liseye […]

/

Kamuda ”sıkı tasarruf” dönemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımı için “tasarruf tedbirleri” genelgesi yayımladı. (Foto: Depo Photos)

Vali Erin, Şampiyon Sporcuyla Bilek Güreşi Yaptı

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, bilek güreşinde Türkiye birinciliği ve Avrupa üçüncülüğü olan Şanlıurfalı milli sporcu Abdussamet Ocakoğlu’nu makamında kabul ederek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın teklifi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan adına güreş tuttu.

Eczacılardan Rektöre Sert Tepki !

Türk Eczacılar Birliği,Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, katıldığı bir televizyon programındaki açıklamalarına tepki gösterdi. Birlikte yapılan açıklamada, “Eczacılık alanını tanımayan açıklamaları kabul etmiyoruz” denildi.

Mezopotamya Markası Şehirlerin Turizm Potansiyelini Dünyaya Tanıtacak

GAP Bölgesi turizm odaklı tanıtım ve markalaşma projesi ile bölgedeki bütün illerin bütüncül bir yaklaşımla markalaştırılarak sürdürülebilir bir turizm destinasyonunu amaçlanıyor. GAP Bölge Kalkınma İdaresi, Dicle Kalkınma Ajansı, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliğinde hayata geçirilecek olan projeyle Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Kültürel mirasını turizme kazandırması hedefleniyor.

Aşı Ek Ödemesinde Tartışma Çıktı !

Sağlık Sen Sağlık Bakanlığı’nın hastane aşı odalarında görev yapanlara vereceği ek ödemesinin ASM’lerde sürekli ve yoğun aşı çalışması yapan aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarını kapsamadığını açıkladı. Adım atılması için bakanlığa yazı gönderdi.

Karaköprüde Yeşil Alanlar Artıyor

Karaköprü Belediyesi ilçede yeşil alan oranını artırmak ve yemyeşil bir ilçe oluşturmak için ilçeye yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Doğukent Mahallesinde 5 bin metrekarelik yeni bir park için çalışmalar sürüyor

Şanlıurfa’nın Gastronomi Merkezi Törenle Açıldı

Peygamberler şehri Şanlıurfa’da tarihi alanları gün yüzüne çıkaran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Haleplibahçe havzasında bulunan Sakıp Efendi’nin tarihi konağını aslına uygun bir şekilde restore ederek içerisinde tescilli Şanlıurfa yemeklerinin ikram edileceği gastronomi merkezine dönüştürülerek açılış kurdelesi bakanlar, Mustafa Varank ve Mehmet Nuri Ersoy tarafından kesildi.