[avatar user="siyarkendirci" size="150" ]

Muharrem İnce ne yapmak istiyor?

/ by | Leave a comment

Muharrem ince iyidir hoştur, kitleleri de ayağa kaldırabildi. Entelektüeldir, okumuştur da yazmıştır da, keşke her siyasetçi okuyabilse yazabilse ama bu özeliği onu bir Türkiye klasiğine düşürmekten kurtaramadı.

Kim ki Türkiye siyasetinde kendine bir alan açmak ister o zaman hemen başlar Kürt kardeşlerim demeye keşke klasik bir hareket yapmaktan kaçınsaydı.

Yeğeninin düğünündeyken döndü kameralara ve dedi ki, ”Herkes eteğindeki taşı döksün. Önümüzdeki hafta basın toplantısı düzenleyeceğim”. Bu dakikadan sonra unuttuk altın ve doların dansını, unuttuk Lübnan da ki patlamayı ve hatta Yunanistan ile münakaşaları.

 

Peki, Muharrem ince ne yapmak istiyor?

Bence Muharrem İnce evde oturmaktan sıkıldı, televizyon kanalları da gerçekten sıkıcı, adam akıllı bir filme denk gelemiyorsun. Muharrem İnce ki siyasi kariyerinin zirvesindeyken siyasi olarak yerlere çakıldı. Seçim gecesi insanların karşısına çıkıp “seçimi kaybettik” demek yerine bir tv kanalına seçimi kaybettik diye mesaj atması, seçmenlerin gözünde yeni liderlerini bitirdi. Kolay değil, sen ki dünyanın en güçlü ülkelerinden birinin cumhurbaşkanı olmana ramak kalmış, sonra zirveden eteklere kadar düşüyorsun.

 

Peki, Muharrem İnce ne düşünüyor?

Muharrem İnce konuştu anlattı ama kimse tam olarak bir şey anlamadı, anlasaydı zaten bu yazı da kaleme alınmazdı. İnce kendine sakladığı bir planı muhakkak vardır. Benim bu konuda ki düşüncem Muharrem İnce’nin kendi siyasi marka değerini yükseltmek istiyor.

Zaten kendisi mevcut şartlarda Kılıçdaroğlu’na karşı rakip olmayı göze alamadı, göze alsaydı gözünü karartsaydı yakın zamanda CHP’nin kurultayında bunu görecektik.  Yapmadı, biliyor ki şu aşamada rakip olsa elinde olanı da kaybederdi, yeni bir yenilgiyi kaldıramazdı.

Ama siyasi marka değerini yükseltirse o zaman ne yapmak istediğine tam olarak karar verebilir. Bu nedenle memleketi adım adım gezerek indiği siyasi basamakları tekrar kalkmak isteyecektir. İşte o zaman İnce yapacağını yapacaktır.

Bence Muharrem İnce bir parti kurmaz, kuramaz yâda en azından mevcut şartlarda yapmaz. Ama marka değerini yükselttiğinde güçlü bir şekilde CHP genel başkanlığına aday olabilir ve Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkabilir.

Başka bir alternatif ise siyasi marka değeri yüksek olan, kendi seçmen kitlesine sahip olan bir İnce iktidardan da siyasete girebilir.  Hali hazırda iktidar partisine muhalefet olduktan sonra yine bu partide siyaset yapıp siyasi olarak önemli konumlara gelen siyasetçiler mevcut. En bilinen örneği ise Mehmet Metiner, Süleyman Soylu, Numan kurtulmuş…

Burası Türkiye ve siyasi olarak her atağı görmek normaldir!


Etiketler: 768 okunma
Bilgilendirme

Urfa Yaşam Haber sitesinde yazılan yazılardan yazarın kendisi sorumludur. Yazarın görüşleri Urfa Yaşam haberinin görüşlerini yansıtmaz

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir