[avatar user="mustafakaplan" size="150" ]

MAKAM -I EŞREFTEN,ESFEL-İ SAFİLİNE

by | Leave a comment

Allah’ın; bir böceği dahi yok etmek gibi bir yetkiyi insan oğluna vermez iken;bir insanın bir başkasının yaşamına yönelik menfur bir fiili nasıl izah edilebilir.

Batı uzayı keşfe çıkıp gezegenler arasında mekik dokurken;biz hala kadın katliamlarını önlemede bir arpa boyu yol almış değiliz.

Dini sorulduğunda ‘müslümanız’ diye cevap verenler, kitabımız olan Kur’anı Kerimde insan katli ile ilgili yasaklar konusundaki İlahi buyrukları bilmiyorlar mı?

Allah her şeyin sahibi olduğuna göre, her şeyin tasarrufu da ona ait değil midir. Bu şuurdan yoksun olanın “Müslümanım” lafzı havada kalmaktan öte gitmez. Bir masumu katleden, tüm insanları katletmiş gibi günah işlemiş olur.

Dinde boşanmanın meşru sayılmasına karşın; bazı kimselerin zoraki bir birlikteliği var etmede sadizmi baz almaları, onların işgal ettiği eşref-i mahluk statüsünden alaşağı edilip;esfel-i  safilin derekesine inmesi için en makul sebeptir.


Etiketler: 83 okunma
Bilgilendirme

Urfa Yaşam Haber sitesinde yazılan yazılardan yazarın kendisi sorumludur. Yazarın görüşleri Urfa Yaşam haberinin görüşlerini yansıtmaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir