Korona virüs test kitleri arızalı çıktı!

Korona virüs test kitleri arızalı çıktı!

Korona virüs test kitleri arızalı çıktı! Şanlıurfa il sağlık müdürlüğü akşam vakti yaptığı yazılı açıklamada Korona virüs test sonuçlarının geçikmesi hakkında bir açıklamada  bulundu.

Test kitleri arızalı çıktı

Şanlıurfa il sağlık müdürlüğü yaptığı  açıklamada PCR testleri için kullanılan kitlerin firma kaynaklı arızalı çıktığını duyurdu. İlgili firma için herhangi bir açıklama yapılmazken test kitlerini temin eden firmadan yeni testlerin alındığı açıklamada yer aldı.

29 Temmuz’daki Bilim Kurulu toplantısının ardından konuya ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Test kitlerimizin doğru sonuç verme oranı yüzde 90’ın üzerindedir” söylmişti.

İşte o açıklama

İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Covid- 19 merkez laboratuvarımızda PCR testleri için kullanılan kitlerin firma kaynaklı arızalı çıkması sonucunda 3 gündür test sonuçlarının neticelenmesinde gecikmeler yaşanmıştır. Bakanlığımızın destekleriyle bugün itibarı ile firma tarafından yeni temin edilen kitlerle bu sorun giderilmiş olup vatandaşlarımızın beklenen testleri, yeniden çalışılmaya başlanmış olup sonuçları en kısa sürede netleşip bilgilendirileceklerdir.
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü
Basın ve Halkla İlişkiler Birimi


Etiketler: 421 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir