Kadir Çelikcan
Kadir Çelikcan Biyografisi

Abdulkadir ÇELİKCAN -Şanlıurfa -01-01-1972

1992 yılında Yerel Şanlıurfa Radyo Televizyonunda (ŞRT) kameraman olarak başladı.
1993-2005 yılları arasında ŞRT'de (yerel TV) program yapımcılığı, kameraman ve habercilik yaptı. 1998 -2005 yılları arasında ŞRT'de çalışırken Star Gazetesi ve Star TV'nin Şanlıurfa muhabirliği yaptı.

2005 -2008 yılları arasında Yerel Tv olan Edessa'da (eski adıyla ŞRT) haber sorumlusu ve NTV muhabiri olarak çalıştı.

2009 -2016 yılları arasında Uydudan Yayın yapan KanalUrfa Televizyonu haber merkezi sorumlusu, Program yapımcısı ve NTV muhabiri olarak çalıştı. 2016 yılında KanalUrfa'dan ayrılıp Urfanatik gazatesinde haber sorumlusu olarak çalışırken NTV muhabiri olarak göreve devam etti. 2017 yılında Yerel Urfadeğişim Gazetesinde Haber merkezi sorumlusu olarak göreve başladı.

2018 yılında Urfa Degisim Gazetesi-NTV, TRTHABER, TRTKURDİ ve TRTSPOR'a çalışmaya devam ediyor. Yurt dışında farklı zaman dilimlerinde REUTERS için haber çalışması yaptı.(Irak, Suriye ve Lübnan) Harran Üniversitesi Ön lisans Mezunu 2002-(Meslek Yüksek Okulu Tarim Alet Ve Makina Bölümü Mezunu )  


Evde Yaşam Güzel

Nuri Baran ÇELİKCAN’ın gözünden pandemi süreci Virüs bize korku, panik havası verdi. Okul kapandı derslerimden ve sohbet edip, top oynadığım arkadaşlarımdan bazen de bahçede gezerken öğretmenler hakkında dedikodu yaptığımız arkadaşlarımdan uzaklaştım ama daha cana yakın, sevimli bir o kadar da sohbet yaptığım iki arkadaşın evde olduğunu fark ettim. ;İnsanlarda yardımlaşma duygusunun bitmediğini gördüm. Haberlerden ve […]

/

Sağlıklı yarınlar için … elimizde

Önlem, tedbir ve uyarılar korona virüs ’ten korunmaya yarıyor mu? Maske takalım, sosyal mesafeyi koruyalım işe yarar mı? Kalabalık ortamlarda bulunmayalım, taziye ziyaretlerine gitmeyelim, Ailemizin, yakınlarımızın ve sevdiklerimizin sağlığı için tedbirli olalım, Alış verişe giderken yâda yolculuk yaparken mesafeyi kuruyalım, Evimizde hijyene önem verelim, ailemizi salgına karşı koruyalım, Dünyayı etkisi altına alan korona virüse karşı […]

/