Yenişehir Kampüsü, Sağlık Kampüsü’ne dönüştürülüyor

Şanlıurfa şehir merkezinde yer alan Yenişehir Kampüsü’nde bulunan Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna ilave olarak, Rektörlüğümüzün Üniversitemize ve Şehrimize kazandırdığı Eczacılık Fakültesine Yenişehir Kampüsü’nde yer tahsis edilmesiyle Yenişehir Kampüsü’nün, Sağlık Kampüsü’ne dönüştürülmesi yolunda önemli bir adım daha atılmış oldu.

Bu kapsamda, Harran Üniversitesi Rektörlüğü ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan taşınmazların devrine yönelik protokol sonucu, yeni tahsislerle Eczacılık ve Diş Hekimliği Fakültelerinin bina kapasitelerini arttırmaya yönelik önemli bir adım atıldı. Yıllarca Üniversitemize kazandırılmaya çalışılan 8 dönümlük alanın Yenişehir Kampüsü’ne tahsis edilmesiyle birlikte Yenişehir Kampüsü’nün Sağlık Kampüsü’ne dönüştürülmesi yolunda önemli kazanımlar elde edildi.

Bu alanın Sağlık Kampüsü haline getirilmesi yolunda büyük katkı sağlayan Şanlıurfa Valimiz Sayın Abdullah ERİN, Harran Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Sabri ÇELİK ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. M. Tahir GÜLLÜOĞLU’na desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.


Etiketler: 307 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir