[avatar user="mustafakaplan" size="150" ]

Ya Tutarsa

by | Leave a comment

Bu İzmir’deki deprem de, her zaman olduğu gibi yine muhalefetle iktidarı karşı karşıya getirdi…Bir tartışmadır, bir kavgadır sürüp gidiyor…Peki tüm bu olumsuzlukların siyaset arenasında yaşanılır olmasının bu millete bir kârlı getirisi var mıdır; yok!..

 

Ne peki?. Bugün böyle bir günde herkesin tek yürek olması gerekmiyor mu?. Bugün bu birliktelik sağlanmasa, daha ne zaman sağlanacak?..

 

Karşılıklı suçlamaların felakete düçar olmuş bunca insanın yaralarına merhem olamayacağı gibi; onları daha çok teessüre boğacaktır. Bu da  gerek iktidarın; gerek muhalefetin olsun; puanlarını düşürecektir…

 

Yok seksen yıl önce falananca iktidar  şöyle yapmış; yok filanca muhalefet böyle yapmış, gerek yok tüm bunlara…Geçmiş; geçmişte kaldı artık…Bunları gündeme getirmenin hiç kimseye bir yararı yok…Milletin bunca derdi çilesi varken bunlara kafa yoracak zaman mı Allah aşkına!.

 

Zaten dertleri başından  aşkın garibanların; kavga yapıp daha fazla germeyin bu milleti!..

 

Depremzedeler için bir iyileştirme konusunun ivme gerektirdiğini dile getirmek abesle iştigal değil kanımca…

 

Elbette iktidarla; muhalefet arasında yaşanacak siyasi çekişmelerin süreğenliği demokratik sistemlerde olağan görülür; buna bir itirazımız yok. İtirazımız; bu kavgalar konusunda iki cepheden topluma yansıyacak  olumsuz iz düşümleridir.

 

İçinizden “Bir akıllı sen misin “diyen  çıkabilirse de; benimkisi göle maya çalmak gibi bir şey işte…

 

Bende her duyarlı vatandaş gibi ülkemin  ve onu çepeçevre kuşatan  sıkıntılardan kurtulmasını istiyorum. Hal böyle olunca da İster istemez ajitasyon gibi böyle bir konjonktür kaçınılmaz oluyor.

 

Konumları ne olursa olsun; her siyaset erbabının en az bizim kadar onlarında ülkelerini sevdiklerine iman etmiş biriyim. Hani gönül isterdi ki  öznel hissiyatlarını bir kenara bırakıp, ülke sorunlarını çözebilmek babında fikir birliği yapsınlar; yada en azında öyle bir vizyon sergilesinler.

 

Umarım bu dediklerim olur da, bizde huzur denilen  kavramın nimetlerinden nemalanırız…Herkese mutlu hafta sonları!..


Etiketler: 304 okunma
Bilgilendirme

Urfa Yaşam Haber sitesinde yazılan yazılardan yazarın kendisi sorumludur. Yazarın görüşleri Urfa Yaşam haberinin görüşlerini yansıtmaz

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir