WhatsApp’tan açıklama geldi

Dünyanın en yaygın kullanılan iletişim araçlarından biri olan WhatsApp, 8 Şubata kadar onaylamasını zorunlu kıldığı yeni sözleşme ile ilgili bir açıklama yayınladı.
Yayınladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeni ile sadece birkaç günde yaklaşık 100 milyon kullanıcısını Telegram ve Sinyal gibi uygulamalara kaptıran WhatsApp, yayımladığı açıklamada kullanıcı bilgilerinin uçtan-uca şifreli olduğu ve Facebook’uk dahi bu özel bilgilere erişemeyeceğini iddia etti.

Habertürk’te yer alan habere göre, açıklamada, “WhatsApp olarak insanların uygulama üzerinden alışveriş yapmalarını ve işletmelerden destek almalarını kolaylaştırmak istiyoruz. Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz. Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak nasıl iletişim kurduğunu etkilemiyor. Gelecek ay boyunca kullanıcılarımızın gözden geçirmelerine süre tanımak adına yeni politikamızı şimdiden WhatsApp aracılığıyla paylaşıyoruz” denildi.

WhatsApp geri adım atmadı
Kimi haber sitelerinde WhatsApp’ın kaybettiği kullanıcılar nedeni ile geri adım attığına dair haberler çıksa da WhatsApp’ın yayınladığı açıklamada 8 Şubat tarihine kadar söz konusu sözleşmeyi onaylamaları aksi taktirde WhatsApp’ı kullanamayacaklarını bildirdi.


Etiketler: 372 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir