Viranşehir’de 6 Kız Çocuğunu okutan Baba, Tablet talep ediyor

viranşehir

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi Yolbilen Mahallesinde ikamet eden Ömer Ülgür adlı vatandaş 6 kız çocuğu okutuyor, covid-19 nedeniyle  okulların uzaktan eğitime başlamasıyla birlikte okula gidemeyen kız çocukları  babasının maddi durumu olmadığından dolayı ne internet erişimine , nede tablet ve akıllı telefona sahip olamıyorlar.

Viranşehir Yolbilen Mahallesinde ikamet eden ve 6 kız çocuğunu asgari ücret ile okutmaya çalışan baba Ömer Ülger uzaktan eğitimin başlamasıyla birlikte okuyan 6 kız çocuğum derslerinden geri kaldılar. eve ne internet  çekecek durumum var nede  çocuklarıma akıllı telefon veya tablet alacak durumum var, tek istediğim kız çocuklarımın derslerinde geri kalmaması ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafında dağıtılan tabletlerden çocuklarımın da yararlanmasını istiyorum dedi.

Baba  Ömer Ülger” Ben asgari ücret ile çalışan bir veliyim. 6 kız çocuğumu okutuyorum. Bunlardan 2 si bu yıl LGS sınavına girecek. Ama elimizde herhangi bir tablet olmadığından uzaktan eğitim alamıyoruz. Devletimiz Öğrencilere Tablet dağıtıyor. Bu dağıtmanın ölçüsü nedir? Bize de bir veya 2 tablet düşmez mi? Sayın yetkililerden bize destek olmalarını talep ediyorum” dedi.


Etiketler: 577 okunma

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir