Viranşehir Bizim Gazete bir ilki gerçekleştirdi

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yayın hayatına devam eden Bizim Gazete, bir ilki gerçekleştirerek belediye basın büro çalışanlarına plaket verdi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle matbaada düzenlenen törende, bürolarda görev yapan gazeteciler adına plaket verildi.
Şanlıurfa Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü adına İbrahim Madenli’ye plaket verilirken Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı adına ise Mahmut Uçmak’a verildi.

Siverek Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden Şükrü Dolaş, Harran Belediyesi’nden Ahmet Köse, Haliliye Belediyesi’nden Ahmet Hamdi Çiçek ve Eyyübiye Belediyesi’nden ise Halil Çap’a plaket verildi. Jüri özel plaketini de Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Rağıp Yıldırım aldı.
Kamu kurumları basın bürolarında görev yapan gazetecilerin de unutulmaması gerektiğini belirten Bizim Gazete sorumlu yazı işleri müdürü Fethi Güzelses, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Yapılan hizmet ve faaliyetlerin halka anlatılmasının yolunun basın bürolarından geçtiğini dile getiren Güzelses, “Dikkatimi çeken hususlardan biriydi. Bu tür günlerde sadece özelde çalışan meslektaşlarımız akla geliyordu. Halbuki basın bürolarında çalışan meslektaşlarımızda bu işin mutfağında emek veriyor. Bizim dışarıda yaptıklarımızı onlarda kendi kurumlarında yapıyor. Biz dışarıda mesleğimizi icra ederken onlar da kurumlarının hizmetlerini aktarmak amacıyla emek veriyor. Bu noktada kamuoyunu bilgilendirme amacıyla çalışan tüm basın bürosu çalışanlarının da 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Katılımcıların ortak görüşü ilk defa yapılan böyle bir organizasyon için Bizim Gazeteye teşekkür etmek oldu. Heyetin en tecrübeli ismi olan ve katılımcılar adına konuşan Siverek Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü sorumlusu Şükrü Dolaş, ilk defa bir yerel gazeteden plaket aldığını söyledi.Basın bürolarına yönelik ilk defa plaket verildiğini aktaran Dolaş, plaketin çok değerli olduğunu kaydetti.


Etiketler: 95 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir