Urfa’da bir doktor virüsten öldü

Urfa’da bir doktor virüsten öldü Urfa Haber

Koronavirüs ikinci dalgasının sert vurduğu Şanlıurfa’da sağlıkçıların hayatını kaybettiğine dair haberler art arda gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Viranşehir ilçesinde Koronavirüs nedeni ile Dr. Abdurrahman Demir hayatını kaybetmişti.  Son olarak Göçmen sağlığı merkezimde görev yapan Dr. Muhammed Mushavan’ın hayatını kaybettiği bildirildi.

Tabipler odası; #Ölüyoruz

Şanlıurfa Tabip Odasının sosyal medya hesaplarında acı haberi duyurdu.  #Ölüyoruz etiketi ile yapılan açıklamada “ Şanlıurfa’da Gömen sağlık merkezinde görev yapan Suriye uyruklu meslektaşımız Dr. Muhannad Mushavah Koronavirüs nedeni ile yaşamını yitirdi ” denildi. Ailesine başsağlığı dilenilen mesajda Koronavirüs’ün vahim tablosunu gözler önüne sermek adına “Ölüyoruz” etiketi de yer aldı.

 

 2 Hafta içinde 7 doktor hayatını kaybetti

Türk Tabipler birliği dün yaptığı açıklamada yine #Ölüyoruz etiketi kullanarak Iğdır’da Dr. Nevruz Erez’in hayatını kaybettiğini duyurdu.

Yapılan açıklamalar gösteriyor ki son iki hafta içinde Türkiye’de 5 Ağustos tarihinden buyana hayatını kaybeden doktor sayısı 7’ye yükseldi. Hayatını kaybeden doktorlar; Dr. Abdurrahman Demir, Aile hekimi Dr. Engin Ünaldı, Uzm. Dr. Ahmet Aydın Şener, Prof. Dr. Refik Çaylan, Dr. Turgut Erkutlu, Dr. Muhanned Mushavah ve son olarak da Dr. Nevruz Erez…

Şanlıurfa web tasarım

Etiket: , , 369 okunma
Tarih: 1 Eylül 2020 Google News
Yazar: Urfa’da bir doktor virüsten öldü Yazarın resmi Haber Merkezi