Umut Var, “Kış üşütür, Biz ısıtalım “

Umut Var topluluğundan çocuklara giysi yardımı.

Öğrenci ve Öğretmenlerden oluşan “Umut Var” topluluğu Doğu ve Güneydoğu’da ihtiyaç sahibi çocuklara yaklaşan kış nedeni ile giysi yardımında bulundu.

Yaklaşık 3 yıldır Doğu ve Güneydoğu’da çocuklara giysi ve eğitim malzemeleri yardımı yapan Umut Var topluluğu, “Kış üşütür, Biz ısıtalım” sloganı ile yola çıkarak yaklaşın kış ayları nedeni ile Doğu ve Güneydoğu illerinde yaklaşık 5bin çocuğa eğitim ve giysi malzemesi yardımında bulundu.

Kendi imkanları ile yoksul aile çocuklarına giysi yardımları yaparak yola çıkan toplululuk, günümüzde hayırsever destekçileri ile Doğu ve güneydoğu illerinde yoksul aile çocuklarına Eğitim, Giysi ve ailelere erzak yardımlarında bulunuyor.

Yaptıkları çalışmalar hakkında görüş bildiren topluluk üyelerinden Ali Şakir, “Umut Var Ekibi olarak bu işe üç yıl önce güneydoğu bölgesinde başladık, bir çocuğun ayağındaki ayakkabı, üstündeki mont olmak için”Kış üşütür biz ısıtalım” projesiyle üç yıldır bize ihtiyaç olan her yerde çocukların ellerinden tuttuk. İhtiyaç sahibi olan insanların ellerimizden geldiği kadarıyla destek olduk. Bu sene de hedefimiz olan 5 bin çocuğa kışlık kıyafet( bot,mont, atkı,bere) yardımı yapıyoruz.” dedi.

 

Topluluk üyelerinden Murat Baz, “Üç yıldır, binlerce çocuğa yardımsever destekçilerimiz ve halkımız ile el uzattık, hiç mum üflemeyen çocukların mum üflemesi, bayram herkese eşit olsun diye, bayramda çocuklarla birlikte, sofraları doldurmak İçin,erzak kolileri, okul boyamaları, okullara kütüphane de yaptık, çocukların çok istediği hayallerini gerçekleştirmek, her çocuğun oyuncağı olsun diye oyuncaklar dağıtmak, bu yolda uzak yakın, moral bozmak demeden üç yıldır, UMUT bekleyen ihtiyacı olan her aile ve çocuklara ulaşmaya çalıştık. Ulaşmaya da elimizden geldiği kadarı ile devam edecez bu yolda bizi yanlız bırakmayan yardımsever halkımız ve destekçilerimiz adına teşekkür ederiz.” dedi.


Etiketler: 163 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir